3 łatwe sposoby na poprawę swojego profesjonalnego wizerunku – podpowiada szkoła stylistek

people-2564956_1280_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 3 minuty-

Kilka tygodni temu mieliśmy jako szkoła stylistek niewątpliwą przyjemność wygłosić wykład na targach pracy na temat tego, jak poprawić swój wizerunek zawodowy. W taki sposób powstały 3 proste wskazówki, z których może skorzystać każda osoba przygotowująca się do rozmowy kwalifikacyjnej, szukająca pracy lub też chcąca awansować.

Pamiętaj, że wizerunek jest szalenie ważny. Może Ci pomóc lub też zaszkodzić. Badania pokazują, że niechlujny strój zniechęca pracodawcę do zatrudnienia danej osoby, natomiast ta zadbana wzbudza większe zaufanie i chęć nawiązania relacji. Dlatego pamiętaj, że nasz kurs online dla stylistek może być dla każdej osoby, która nie tylko chce zostać osobistą stylistką, ale też dla każdej, która chce wreszcie zacząć wyglądać świetnie i czuć się doskonale.

Spis treści:

Ile masz czasu, aby zrobić dobre (lub złe) wrażenie?

Co zrobić, abyś miała szansę wygrać ze swoją konkurencją?

Jak więc poprawić swój profesjonalny wizerunek?

Postaw na odważny kolor jeśli chcesz być zapamiętana!

Krój Twojego ubrania jest ważniejszy niż może Ci się wydawać

Postaw na styl klasyczny, który zawsze się (Cię) obroni

Jak zdobyć wymarzoną pracę?

Ile masz czasu, aby zrobić dobre (lub złe) wrażenie?

Kolejne badania mówią, że potrzeba około 7 sekund, aby zrobić dobre wrażenie. Dlatego ważne jest, abyś mądrze wykorzystywała swój czas.

Oto dlaczego:

– Chcesz wyróżniać się na tle innych

– Chcesz, żeby Cię traktowano poważnie

– Chcesz awansować

– Chcesz zrobić dobre, trwałe wrażenie

– Chcesz być odbierana jako osoba przystępna

Jestem pewna, że możesz utożsamić się z którąkolwiek z tych osób. W każdym przypadku to, jak wyglądasz będzie równie ważne jak Twoje kompetencje i doświadczenie. Nasza szkoła stylistek brała udział w wielu wydarzeniach organizowanych zarówno dla pracodawców jak i przyszłych pracowników podczas których podkreślano wagę wizerunku i jego znaczenie w reprezentowaniu danej spółki na zewnątrz. Okazuje się, że każdy pracodawca potwierdza iż chce, aby pracownicy byli ambitni, pracowici, kompetentni i świetnie ubrani.

Co zrobić, abyś miała szansę wygrać ze swoją konkurencją?

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na nowe stanowisko przeciętny rozmówca zazwyczaj w ciągu jednego dnia konkuruje z 2-3 innymi kandydatami. Oznacza to, że ważne jest, aby zrobić dobre, trwałe wrażenie, a można to osiągnąć właśnie poprzez swój wygląd.

Przeczytaj również: 4 sposoby na stylowe wzmocnienie swojej marki osobistej oraz awans na wysokie stanowisko- podpowiada szkoła stylistek

Jak więc poprawić swój profesjonalny wizerunek?

Oto 3 proste wskazówki modowe, które pomogą Ci wyglądać świetnie każdego dnia.

1. Postaw na odważny kolor jeśli chcesz być zapamiętana!

Strój na rozmowę kwalifikacyjną, to zazwyczaj neutralne, jednolite odcienie błękitu, szarości, brązu i czerni. Mówimy więcej o tym podczas szkolenia online dla stylistek na poziomie Master. Dlatego dodanie drobnego akcentu w postaci mocniejszego koloru, a nawet subtelnego nadruku na bluzce, spodniach lub bucie będzie dla osoby przeprowadzającej rozmowę jak powiew świeżego powietrza. Pomoże Ci to także wyróżnić się w pomieszczeniu pełnym ciemnych lub po prostu jednolitych kolorów. Staraj się jednak nie stawiać na zbyt jaskrawe kolory i nie nosić zbyt wielu kolorów na raz. Celem jest elegancja i czystość. Nie chcesz, żeby to Cię rozpraszało, ani żeby przeszkadzało osobie, która przeprowadza rozmowę.

Przeczytaj również: 7 sposobów na to, aby Twoje ubranie pomogło Ci osiągnąć to, czego chcesz – podpowiada nasza szkoła stylistek

2. Krój Twojego ubrania jest ważniejszy niż może Ci się wydawać

Noszenie odzieży odpowiednio dopasowanej do ciała jak również gustownej jest kluczem do przyciągnięcia odpowiedniej uwagi. Jeśli Twoje ubrania są zbyt luźne i źle dopasowane, najprawdopodobniej zasugeruje to, że jesteś niechlujna i brakuje Ci pewności siebie. I oczywiście efekt może być też odwrotny – jeśli Twoje ubranie pasuje, świetnie leży, jesteś postrzegana jako bardziej pewna siebie, odnosząca sukcesy, elastyczna i lepiej zarabiająca.

Zanim powstała nasza szkoła stylistek, to przez wiele lat pracowałam w amerykańskiej korporacji, gdzie stawiano na najwyższe standardy. Szczególnie zapadła mi w głowie historia kobiety, która choć była dobrym specjalistą, to została zwolniona z pracy za zbyt prowokujący styl, nieadekwatne kolory do zajmowanego stanowiska i w efekcie za budowanie nieprofesjonalnego wizerunku firmy.

Dlatego zanim pomyślisz, że wizerunek nie ma znaczenia, to spójrz na naszą szkołę stylistek i setki kobiet, które zajmują się wizerunkiem, stylem, wyglądem innych osób. Każda osobista stylistka, która kończyła nasze szkolenie czy stylowy kurs online wie, że wygląd zewnętrzny jest szalenie ważny, bo pokazuje jak traktujemy samych siebie i jak będziemy traktować innych.

Przeczytaj również: Jak otworzyć butik z ubraniami – nasza szkoła stylistek przygotowała kompletny przewodnik

3. Postaw na styl klasyczny, który zawsze się (Cię) obroni

Pierwszym krokiem do podjęcia decyzji w co się ubrać, jest pamiętanie o tym, jaki styl ubierzesz na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli Twoje ubranie jest przestarzałe, możesz wydawać się pozbawiony kontaktu z tym, co dzieje się wokół Ciebie. Jeśli ubierzesz się nijak, to możesz wydawać się osobą nudną i pozbawioną charakteru. Jeśli postawisz na sukienkę z dużym dekoltem, to możesz wydawać się mało poważna i w efekcie nie zostaniesz zatrudniona.

Możesz postawić na styl nazywany Old Money, który odnosi się do stylu, który przekazuje poczucie ponadczasowej elegancji, koncentrując się na wysokiej jakości materiałach, klasycznych wzorach i neutralnej palecie kolorów. Jeśli będzie w nim nieco ekstrawagancji, to z całą pewnością zostaniesz zapamiętana. To potwierdzi każda profesjonalna osobista stylistka.

Jak zdobyć wymarzoną pracę?

Istnieje wiele sposobów na zdobycie pracy. Podejścia różnią się w zależności od rodzaju pracy jakiej szukasz, branży i konkurencyjności pracy. Niektórzy mogą uznać, że networking i kontakty osobiste są skuteczne w poszukiwaniu pracy, ale wiele osób polega na tradycyjnym podejściu, jakim jest ubieganie się o pracę i rozmowa kwalifikacyjna. Najważniejsze jest jednak to, abyś zapytała samą siebie – o jakiej pracy marzysz, co chcesz robić każdego dnia? Nawet jeśli inni uważają, że powinnaś zostać lekarzem, że powinnaś przejąć rodzinny biznes, że powinnaś starać się o państwową posadę, bo ta jest bezpieczna, to jednak my doradzalibyśmy Ci abyś poszła za głosem swojego serca.

A jeśli chcesz zacząć tę wspaniałą przygodę, marzysz o tym, aby zostać personal shopper, chcesz się dowiedzieć jak zostać osobistą stylistką, to zapraszamy Cię do lektury naszych wyjątkowych ebooków oraz na kurs online dla miłośniczek mody.

Justyna Krawczyk – założycielka New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek