4 sposoby na stylowe wzmocnienie swojej marki osobistej oraz awans na wysokie stanowisko- podpowiada szkoła stylistek

bb8329dcf7e8743a363312eaa11494f7_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 6 minut-

Czy wiesz, że odpowiednia prezencja stanowi 26% tego, co jest potrzebne do awansu? Liderzy, którzy opanowali tę sztukę, kultywują i utrzymują niepowtarzalny styl, który jest ich własnym sposobem na podkreślenie silnej osobowości. Rozumieją, że nie tylko dominują w pomieszczeniu dzięki swoim umiejętnościom, ale także pewności siebie i wyglądowi. Dlatego warto abyś stała się swoją najlepszą osobistą stylistką i umiała ubrać się tak, abyś każdego dnia była gotowa do tego, aby zdobywać swoje cele i realizować marzenia.

Badania pokazują, że jeśli chcesz dostać podwyżkę lub awans, możesz sobie pomóc, założyć eleganckie szpilki, wciągnąć brzuch i wyprostować plecy. Twój wygląd może pomóc – lub zmniejszyć – Twoje szanse na uzyskanie zasłużonego awansu, niezależnie od kwalifikacji, szczególnie w trudnej sytuacji gospodarczej, gdy awans jest nieliczny i trudny do zdobycia. Nasza szkoła stylistek obserwuje jednak rynek dokładnie i wiemy, że mimo zmiennej sytuacji gospodarczej niemożliwe nie istnieje.

Spis treści:

Co jest ważne, gdy poszukujesz pracy lub chcesz awansować

Poznaj swoje wymiary oraz rodzaj sylwetki i zaakceptuj je

Określ swój styl i pokaż kim naprawdę jesteś

Dobierz kolor odpowiedni do siebie i do zajmowanego stanowiska

Zdefiniuj to, co Cię wyróżnia

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Wpływ wyglądu na Twoją karierę zawodową

Uśmiech ma znaczenie w życiu codziennym jak również zawodowym

Skup się na sobie i bądź prawdziwa

Co jest ważne, gdy poszukujesz pracy lub chcesz awansować

Jeśli szukasz nowej pracy lub chcesz rozwijać swoją karierę chociażby jako stylistka czy personal shopper, to zapewne wiesz, jak ważne jest sporządzenie dobrego CV, podkreślającego Twoje mocne strony i doświadczenie. Chociaż Twoje umiejętności i podejście do pracy odgrywają główną rolę w zdobyciu wymarzonej pracy, należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden istotny czynnik – swój wygląd.

Zaimponowanie swoim wyglądem to najłatwiejsza część z trzech, która pozwoli Ci łatwiej nosić pozostałe dwa atrybuty – zestaw umiejętności i pewność siebie. Dlatego jako szkoła stylistek specjalizująca się w temacie wizerunku, przygotowaliśmy dziś dla Ciebie 4 proste sposoby, które pomogą Ci w dobrym stylu ulepszyć Twoją markę osobistą i wizerunek kadry kierowniczej do której należysz bądź chcesz należeć, dzięki czemu będziesz mogła dalej awansować.

1. Poznaj swoje wymiary oraz rodzaj sylwetki i zaakceptuj je

Często dokonuj pomiarów i co kwartał czyść swoją szafę z ubrań, które już na Ciebie nie pasują. Pogoda zmienia się co kwartał, a kiedy to nastąpi, warto przygotować swoją szafę z rzeczami, które najlepiej pasują do bieżącego sezonu. Doradzamy to jako szkoła stylistek z doświadczenia, jako, że podczas naszych szkoleń omawiamy również zasady tworzenia szafy idealnej, która będzie Cię wspierać każdego dnia.

Jeśli jesteś choć trochę podobna do większości kobiet, to Twoja szafa jest kompaktowa i pomieści tylko określoną ilość ubrań. To jednak wcale nie musi być złe. Brak miejsca zmusza do pozbycia się przedmiotów, które nie pasują już do Twojego ciała, stylu życia i osobowości. Pamiętaj też, aby dobierać fasony zgodnie z sylwetką, którą jesteś. To jest absolutna podstawa do tego, aby w Twojej szafie panował porządek a Ty, abyś czuła się świetnie niezależnie od okazji.

Przeczytaj również: Zobacz jak wygląda nasz kurs dla stylistek online, który możesz kupić i zrobić bez wychodzenia z domu

2. Określ swój styl i pokaż kim naprawdę jesteś

Teraz, gdy masz już pewność co do swoich rozmiarów, będziesz w stanie znaleźć odpowiedni styl odzieży, który najlepiej pasuje do Twojego ciała i dopasowuje się do Twojej sylwetki. Nasza szkoła stylistek stworzyła własne rodzaje figur wskazujące na nasze odmienności, dzięki czemu łatwiej określisz swoje kształty i dobierzesz odpowiednie fasony.

Jeśli zaś chodzi o styl, to pamiętaj o tym, że to sposób ubioru, który wyróżnia się i jest ceniony społecznie ze względu na swoją innowacyjność, nowość i znaczenie kulturowe. Styl to charakterystyczny sposób ubierania się, który wykorzystuje osobisty styl danej osoby, a jednocześnie emanuje pewnością siebie i nadal jest ogólnie atrakcyjny dla innych. Postaw więc na dodatki, które będą Cię wyróżniać i sprawią, że będziesz zapamiętana.

Przeczytaj również: 3 kroki do zwiększenia pewności siebie również w kwestii stylu – zdradza szkoła stylistek

3. Dobierz kolor odpowiedni do siebie i do zajmowanego stanowiska

Wprowadź kolory i nadruki do swojej garderoby. Nie bój się bawić kolorami, które dodadzą Ci siły. Czarny jest tak tradycyjnym kolorem i można go uznać za bardzo formalny. Ale naucz się wychodzić ze swojej strefy komfortu i zacznij nosić kolory, które odzwierciedlają Twoją zabawną i zachęcającą osobowość.

Ludzie nie tylko zauważają, kiedy ubierasz się bardziej kolorowo, ale także zauważają, kiedy nosisz ten sam nudny strój i chowasz się za ubraniami. Twoje umiejętności mają znaczenie, ale nie zgub się w tłumie nosząc to, co wszyscy. Twój wygląd jest ważny i pomoże Ci zwrócić na siebie odpowiednią uwagę – możemy Cię o tym zapewnić jako szkoła stylistek, która poznała już setki kobiet, które chcą nie tylko doradzać w temacie stylu, ale marzą też o tym, aby każdego dnia wyglądać zjawiskowo i uczą się tego od nas.

Przeczytaj również: Ile zarabia osobista stylistka i jak stać się tą najlepszą – zdradza nasza szkoła stylistek

4. Zdefiniuj to, co Cię wyróżnia

Jaki jest Twój ulubiony strój, dzięki któremu wyglądasz i czujesz się absolutnie najlepiej? Być może już go posiadasz i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Twój styl jest tak prosty, jak elementy, które składają się na cały Twój wygląd. Znajomość swojego stylu oraz tego, co Cię wyróżnia pozwoli Ci zaoszczędzić czas podczas codziennego ubierania się, a nawet ułatwi Ci zakupy. Kiedy będziesz mieć przejrzysty stylowy outfit, będziesz wiedzieć, co kupować, a czego nie. Przypominamy – koniecznie też postaw na charakterystyczne dodatki, które sprawią, że będziesz jedyna w swoim rodzaju.

Przeczytaj również: 7 sposobów na to, aby Twoje ubranie pomogło Ci osiągnąć to, czego chcesz – podpowiada nasza szkoła stylistek

Czy masz wrażenie, że masz szafę pełną ubrań, które do Ciebie nie „przemawiają”? Ubierasz się z przyzwyczajenia, a nie z inspiracji? Potrzebujesz pomocy w określeniu sylwetki i najlepszych fasonów wyszczuplających sylwetkę? Czy zdarza Ci się, że próbując odświeżyć swoją garderobę, czujesz się przytłoczona i nie wiesz od czego zacząć? Oto Twoje zaproszenie do zrobienia następnego kroku.

Stań się swoją własną, osobistą stylistką i raz na zawsze poznaj swoją sylwetkę, typ kolorystyczny oraz określ styl, który jest odzwierciedleniem tego, kim naprawdę jesteś. Dołącz do grona profesjonalistek, które nie tylko doradzają innym, ale pomagają przede wszystkim sobie. Dowiedz się – jak stać się swoją stylistką.

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Pierwsze wrażenie ma znaczenie – szczególnie w miejscu pracy. Jedną z pierwszych rzeczy, które potencjalny pracodawca zauważy w Tobie jest Twój wygląd zewnętrzny. Nawet jeśli dzięki doskonałemu życiorysowi będziesz dobrze wyglądać na papierze, nadal musisz prezentować się w profesjonalny i zadbany sposób, aby mieć pewność, że będziesz dobrze wyglądać i prezentować się profesjonalnie. Podobnie, jeśli ubiegasz się o awans lub chcesz rozwijać swoją karierę, będziesz chciała pokazać swojemu pracodawcy, że jesteś „kompletnym pakietem” – wewnątrz i na zewnątrz. Jako szkoła stylistek mamy w tym temacie duże doświadczenie, więc zaufaj nam, połącz wiedzę z intuicją i ruszaj na podbój świata!

Oczywiście wygląd nie jest ostatecznym wyznacznikiem rozwoju Twojej kariery. Twoje doświadczenie, umiejętności i postawa również mają na to wpływ. Ale Twój wygląd może mieć wpływ na Twoją karierę na wiele sposobów. Nie pozwól, aby źle dobrany strój stał na drodze do Twojego rozwoju i marzeń.

Przeczytaj również: 10 najlepszych pomysłów na biznes odzieżowy, które pomogą Ci rozpocząć Twoją przedsiębiorczą podróż – szkoła stylistek to nie jedyna opcja

Wpływ wyglądu na Twoją karierę zawodową

Twoje ogólne zachowanie i postawa podczas rozmowy kwalifikacyjnej są kluczowe. Ale taki jest również Twój wygląd zewnętrzny. Szereg badań wykazało, że pewne cechy fizyczne mogą wpływać na Twoje szanse na zatrudnienie. Stwierdzono również, że szanse danej osoby na zdobycie umowy o pracę mogą czasami opierać się bardziej na jej atrakcyjności niż na wykształceniu czy cechach zawodowych.

Badania wykazały również, że atrakcyjność jest trwałą, pozytywną cechą rynku pracy i może mieć wpływ na Twój potencjał zarobkowy. W rzeczywistości kandydaci postrzegani jako „atrakcyjni” mogą nawet zapewnić sobie wyższą płacę.

Niestety w naszym nowoczesnym społeczeństwie ludzie często są dyskryminowani ze względu na swój wygląd fizyczny i atrakcyjność. Wiemy to w naszym zespole i nasza szkoła stylistek nie jest na to zjawisko obojętna. Jednak dyskryminacja ze względu na wygląd nie jest zarezerwowana tylko dla osób postrzeganych jako „mniej atrakcyjne”. Jedno z badań wykazało, że powszechne przekonanie, że atrakcyjne osoby mają większe poczucie uprawnień niż osoby mniej atrakcyjne, może skutkować negatywnym traktowaniem atrakcyjnych osób. Odrębne badanie wykazało również, że atrakcyjne kobiety spotykają się z dyskryminacją, jeśli chodzi o podjęcie niektórych rodzajów pracy. Co ciekawe, to samo badanie wykazało, że atrakcyjni mężczyźni nie doświadczyli tej dyskryminacji i zawsze mieli przewagę.

Przeczytaj również: Jak odnieść sukces w zawodzie osobistej stylistki, personal shopper

Uśmiech ma znaczenie w życiu codziennym jak również zawodowym

Serdeczny uśmiech może otworzyć wiele zawodowych drzwi. Uśmiech w miejscu pracy nie tylko sprawia, że ​​wydajesz się bardziej przystępna i pozytywna, ale może również mieć ogromny wpływ na Twoje emocje i emocje Twoich współpracowników. W rzeczywistości psychologowie odkryli, że uśmiech może sprawić, że będziesz szczęśliwsza. Szczęście może mieć duży wpływ na Twoją produktywność i satysfakcję z pracy. Ale to „nie” oznacza, że ​​musisz przez cały dzień chodzić po biurze uśmiechając się do wszystkich. Zachowaj naturalność i unikaj nieszczerego uśmiechu lub uśmiechania się w nieodpowiednich momentach. Podpowiada nasza szkoła stylistek i mamy nadzieję, że z tych podpowiedzi skorzystasz.

Skup się na sobie i bądź prawdziwa

Chociaż wygląd jest ważny w miejscu pracy, nie zapominaj, że „piękno” zaczyna się od wewnątrz. Oznacza to, że powinnaś skupiać się na swoim wnętrzu (tj. zdrowiu psychicznym i fizycznym) w takim samym stopniu, jak na swoim zewnętrznym ja (tj. wyglądzie fizycznym). Dobre codzienne nawyki, takie jak zdrowa dieta, ćwiczenia i redukcja stresu, są niezbędne do dbania o swoje ciało fizyczne i zapewnienia ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. A kiedy poczujesz się dobrze w środku, będzie to widoczne na zewnątrz.

Justyna Krawczyk – założycielka szkoły stylistek

New Style Academy

Zdjęcia: Pinterest

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek