Ile zarabia osobista stylistka i jak stać się tą najlepszą – zdradza nasza szkoła stylistek

acd51d01ac0cd00b4fa2446b77c69d9f

-Czas czytania: 5 minut-

W dziedzinie stylizacji wykształcenie nie jest zwykle uważane za tak ważne, jak umiejętności twórcze i praktyczne. Lepiej mieć portfolio stylizacji i projektów, które pokazują Twoje umiejętności jako stylistki niż nieskończoną ilość kursów bez doświadczenia. Ukończenie odpowiednich kursów może jednak pomóc Ci usystematyzować wiedzę i znaleźć potwierdzenie, że to właśnie chcesz robić. Tak właśnie zaczynała nasza Justyna Krawczyk, założycielka szkoły. Kiedy wpadła na pomysł, że właśnie tym chce się zająć w życiu, to zapisała się na szkolenie i tam się utwierdziła w przekonaniu, że to jest właśnie to, czym chce zajmować się zawodowo.

Dziś między innymi takie szkolenie prowadzimy dla przyszłych osobistych stylistek i miłośniczek mody. Sprawdź dostępne terminy szkolenia stacjonarnego w Warszawie i zapisz się już dziś.

Spis treści:

Doświadczenie czy wykształcenie?

Kwalifikacje

Praktyki i doświadczenie zawodowe

Ile zarabia osobista stylistka?

Jak zarabiać jeszcze więcej?

Co jest najlepsze w byciu stylistką?

Jak stać się najlepszą osobistą stylistką?

Doświadczenie czy wykształcenie?

Chociaż doświadczenie jest kluczowe, warto zauważyć, że niektórzy pracodawcy będą wymagać od kandydatów posiadania odpowiednich kwalifikacji w dziedzinie mody, stylu lub komunikacji. Doświadczenie zawodowe może dać Ci prawdziwe umiejętności, ale połączenie tego z kwalifikacjami może pomóc wzmocnić Twoją praktykę, a także rozwinąć dodatkowe umiejętności.

Dlatego nie warto zbyt długo zastanawiać się nad tym, co wybrać. Warto postawić na edukację i połączyć ją z doświadczeniem. Tego uczy nasza szkoła dla stylistek i wiemy, że to się sprawdza.

Kwalifikacje

Nie potrzebujesz formalnego szkolenia ani kwalifikacji, aby zostać osobistą stylistką, ale może Ci to naprawdę pomóc na wczesnych etapach kariery. Zrozumienie, jak branża modowa działa za kulisami, historia stylu i mody, różne rodzaje tkanin i produktów może przydać się w Twojej pracy. Kurs Zostań osobistą Stylistką potwierdzony dyplomem może również dać Ci przewagę nad konkurencją. Dzięki zrozumieniu historii sztuki i mody, a także funkcjonowania całej branży, możesz wyróżnić się na tle konkurencji.

Przeczytaj również: Kariera w modzie: jakie możliwości ma osobista stylistka – zdradza nasza szkoła stylistek

Praktyki i doświadczenie zawodowe

Zdobywanie doświadczenia i praca jako asystentka stylistki oznacza, że ​​możesz uczyć się od profesjonalistów, a także poszerzać swoją sieć kontaktów. Doświadczenie w branży zwykle otwiera więcej drzwi niż jeden kurs, choć podczas naszego szkolenia również poznajesz fantastyczne kursantki i możesz uczyć się od najlepszych.

Konkurencja jest zacięta, więc kreatywnie wykorzystaj swoje doświadczenie. Pomagaj przy magazynach studenckich, załóż własnego bloga o stylu lub konto w mediach społecznościowych. Pracodawcy i nowi klienci będą chcieli zobaczyć przykłady Twojej pracy w portfolio lub na stronie internetowej. W dzisiejszych czasach musisz być obecna i widoczna przede wszystkim w internecie.

Ile zarabia osobista stylistka?

Stylizacja mody nie ma tradycyjnej, formalnej ścieżki kariery, więc ścieżka kariery każdego będzie inna. Kiedy pracujesz jako stylistka mody dla marki, pensje zwykle mieszczą się w przedziale od 5000 do 9 000 pln pracując na etacie w większym mieście.

Bardzo często pracuje się jako freelancer, jako stylistka mody, osobista stylistka – po zdobyciu dobrej reputacji możesz zdecydować się na założenie własnej firmy jeśli takie właśnie masz marzenie. Jako pracownik niezależny zazwyczaj będziesz otrzymywać wynagrodzenie według stawki dziennej lub godzinowej i to Ty możesz ustalić jaka ona będzie.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na reklamowanie ubrań na swoim koncie i masz rozbudowane social media, to za jedną reklamę promującą daną markę możesz zarobić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od wielkości marki i kontraktu.

Przeczytaj również: 7 najlepszych filmów o modzie do obejrzenia w weekend – poleca najlepsza szkoła stylistek

Jak zarabiać jeszcze więcej?

Styliści, którzy zdobywają dużych klientów korporacyjnych lub celebrytów, mogą również zarabiać znacznie większe pensje. Niektórzy styliści nawet sami stają się sławni!

Praca z celebrytami to jedna z najtrudniejszych części tej pracy. Będziesz potrzebować silnej profesjonalnej sieci kontaktów, ponieważ gwiazdy pracują tylko z osobami, którym mogą zaufać.

„Gwiazdy to bardzo prywatne osoby” – mówi z doświadczenia Ania, nasza kursantka. „Lubią mieć wokół siebie ludzi, z którymi czują się dobrze”.

Pamiętaj też o możliwościach jakie daje świat online. Jeśli chcesz więcej zarabiać, to musisz wyjść ze swoją ofertą poza granice swojego miasta. Kursy online, szkolenia, porady, konsultacje, zakupy – to tylko niektóre z możliwości jakie daje świat online połączony z modą. Jeśli napiszesz stylowego ebooka, to możesz go sprzedawać w całej Polsce bez wychodzenia z domu. Jeśli przetłumaczysz go na język angielski, to będą go czytać kobiety na całym świecie.

Co jest najlepsze w byciu stylistką?

Nasza szkoła stylistek powstała dzięki odwadze i pasji Justyny Krawczyk. Wiemy jak bardzo kocha swój zawód oraz to, że może pomagać innym robić to, co kochają. Poznaj niektóre z opinii naszych stylistek i dowiedz się za co kochają ten zawód.

„Najważniejszym punktem mojej dotychczasowej kariery jest możliwość dokonywania przełomowych zmian z moimi klientkami” – mówi Jowita ze Świdnika

Magda, która stylizowała największe gwiazdy telewizji, twierdzi, że czuje się stworzona do tej pracy i kocha efekty za które wszyscy jej dziękują.

„Zostanie docenioną przez wielkie gwiazdy, które bardzo szanuję, było ogromnym zaszczytem” — mówi Magda z Warszawy.

„Nie ma nic lepszego niż po prostu rzucić się w coś co kocham i wiedzieć, że stwarzam własne możliwości i żyję po swojemu”, mówi o swojej decyzji o zmianie kariery Wiola z Gdańska.

„Bardzo się bałam, bo zaczynałam wszystko od zera, ale po kilku latach pracy w zawodzie o jakim marzyłam, wiem, że strach nas tylko blokuje. Pracuję jako osobista stylistka dla projektantów modowych i kocham tę robotę” mówi Asia z Katowic.

„Zawsze chciałam mieć własną firmę, ale zawsze słyszałam, że bezpieczniejsza jest praca na etacie. Być może tak jest, ale wszyscy wiemy, że statek jest bezpieczny w porcie, ale jeśli nigdy nie wypływa w morze, to staje się bezużyteczny” – mówi Kasia z Kielc.

Przeczytaj również: 7 sposobów na to, aby Twoje ubranie pomogło Ci osiągnąć to, czego chcesz – podpowiada nasza szkoła stylistek

Jak stać się najlepszą osobistą stylistką?

Najważniejsze jest to, aby zacząć. Nie czekać na lepszy moment, na lepszą sytuację gospodarczą czy polityczną. Dobrze jest mieć plan i nawet jeśli nie możemy zacząć już teraz, to warto wyznaczyć sobie konkretną datę startu. A teraz zacząć pisać artykuły modowe, ubierać koleżanki czy oglądać programy modowe. To też jest ten pierwszy krok, który zbliża Cię do celu.

Aby stać się najlepszą osobistą stylistką musisz wierzyć w siebie i w swoje marzenia. Kształcić się, udoskonalać i uczyć przez doświadczenie. Nasza szkoła stylistek, to miejsce w którym spotykają się pasjonatki mody, którym nie raz brakuje wiary w siebie. Dlatego też modę łączymy z psychologią pozytywną, aby łatwiej było nam zobaczyć, że marzenia są po to, aby je spełniać.

New Style Academy – szkoła stylistek

Zdjęcie główne: Pinterest

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek