7 najlepszych filmów o modzie do obejrzenia w weekend – poleca najlepsza szkoła stylistek

394123_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 6 minut-

Filmy o modzie są przepełnione wiedzą o znanych projektantach i markach, którą powinna posiadać każda osobista stylistka. Dzięki nim możemy nie tylko poznać fakty ważne dla historii mody, ale również poznać wydarzenia, które miały wpływ na dzisiejsze postrzeganie tej niezwykłej branży. Nasza szkoła stylistek i cały nasz zespół kocha te historyczne fakty, rozmowy i skrywane tajemnice, które poszerzają nasze poczucie sensu tej niezwykłej branży fashion. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę filmów, które musisz koniecznie zobaczyć.

Oto lista, a szczegóły filmów znajdziesz poniżej

Cudowne dziecko świata mody

Coco Before Chanel

Wrześniowy numer

Halston

Unzipped

Catwalk

Dior and I 

„Olivier Rousteing: Cudowne dziecko świata mody” 2019

Cudowny chłopiec, Olivier Rousteing, to francuski film dokumentalny z 2019 roku, wyreżyserowany przez Anissę Bonnefont, opowiadający o życiu osobistym i zawodowym Oliviera Rousteinga, dyrektora kreatywnego Balmain, który szuka swoich biologicznych rodziców. Ta niezwykła fabuła zabiera nas w życie osobiste Oliviera i zdradza tajniki jego pracy.

Ten film musi obejrzeć każda osobista stylistka, która jeszcze nie jest świadoma tego, jak wiele możliwości daje świat i branża mody.

Przeczytaj również: 10 najlepszych pomysłów na biznes odzieżowy, które pomogą Ci rozpocząć Twoją przedsiębiorczą podróż – szkoła stylistek to nie jedyna opcja

„Coco Before Chanel” 2009

Coco Before Chanel ( francuski : Coco avant Chanel ) to dramat biograficzny z 2009 roku, wyreżyserowany i napisany wspólnie przez Anne Fontaine. W filmie występuje Audrey Tautou i szczegółowo opisuje wczesne życie francuskiej projektantki mody Coco Chanel.

Film rozpoczyna się od porzucenia Gabrielle Chanel i jej siostry Adrienne przez ojca w sierocińcu w Aubazine. Gabrielle co niedzielę czeka na wizytę ojca, ale on nigdy się nie pojawia. Dowiadujemy się później ze wspomnień Gabrielle, że małżeństwo jej rodziców bardzo unieszczęśliwiło jej matkę i że ojciec porzucił dwie dziewczynki po jej śmierci. Okazuje się również, że wkrótce po porzuceniu dwóch małych dziewczynek ich ojciec opuścił Francję, aby spróbować szczęścia w Ameryce.

Ten film to absolutny must watch na każdy dzień, nie tylko do obejrzenia w weekend. Każda osobista stylistka powinna zobaczyć ten wspaniały i wyjątkowy film.

Obejrzyj również: Jak otworzyć butik z ubraniami – nasza szkoła stylistek przygotowała kompletny przewodnik

„The September Issue” 2009 (Wrześniowy numer)

The September Issue, to amerykański film dokumentalny z 2009 roku, wyreżyserowany przez R.J. Cutler o kulisach dramatu, który śledzi redaktor naczelną Annę Wintour i jej zespół podczas produkcji wrześniowego wydania amerykańskiego magazynu Vogue z 2007 roku.

Film opowiada o kręceniu wrześniowego numeru Vogue’a z 2007 roku. (Wrześniowy Vogue jest tradycyjnie największym i najważniejszym wydaniem roku.) Przedstawia wysiłek włożony w stworzenie magazynu oraz pasję z jaką Grace Coddington, była modelka została dyrektorem kreatywnym. W filmie Grace jest często przedstawiana jako główna ofiara agresywnej osobowości Wintour. Związek między Wintour i Coddingtonem okazuje się być symbiotyczny, ponieważ Wintour docenia wiedzę Coddingtona i bystre oko do projektowania. W końcu Wintour zatwierdza większość pomysłów Coddingtona i pojawiają się one w ostatecznej wersji wrześniowego numeru.

Nasza szkoła stylistek i każda zaangażowana u nas osoba w szkolenia i kursy online wie, jak wiele wartości wnosi ten film w naszą świadomość tworzenia produktów i całej modowej kultury.

Przeczytaj również: 7 sposobów na to, aby Twoje ubranie pomogło Ci osiągnąć to, czego chcesz – podpowiada nasza szkoła stylistek

„Halston” 2021

Ten miniserial dostępny na platformie Netflix został poświęcony Halstonowi, ikonie świata modowego lat 70-tych.

To historia mężczyzny, który wykorzystuje swoje jedyne, wymyślone nazwisko, aby stworzyć światowe imperium mody, które jest synonimem luksusu, seksu, statusu i sławy, dosłownie definiując epokę. To zdecydowanie dobry wybór dla osób, które zamiast dokumentów wolą oglądać fabularyzowane filmy o modzie. Ten film powinna obejrzeć każda stylistka, personal shopper-ka, kobieta, która chce wejść do świata mody. Ta niezwykła realizacja składa się z pięciu docinków i jest to idealny pomysł na spędzenie weekendu blisko mody.

Przeczytaj również: Jak spakować się na wakacje – to temat idealny również na szkolenie dla stylistek

„Unzipped” 1995

Unzipped, to amerykański film dokumentalny z 1995 roku, wyreżyserowany przez Douglasa Keeve’a. Podąża za projektantem mody Isaakiem Mizrahi, ówczesnym chłopakiem Keeve’a, który planuje i ostatecznie pokazuje swoją kolekcję z jesieni 1994 roku. Film spowodował taki rozłam w ich związku z powodu przedstawienia Mizrahi, że się rozstali z tego powodu.

W produkcji tej pojawiają się supermodelki takie jak: Cindy Crawford, Naomi Campbell, Linda Evangelista i Kate Moss, a także wielu innych celebrytów i projektantów ze świata mody i nie tylko. To film, który musi obejrzeć każda osobista stylistka.

Przeczytaj również: Jak dodać więcej kolorów do Twojej szafy – nasza szkoła stylistek ma na to 6 sposobów

„Catwalk” 1995

Catwalk, to amerykański film dokumentalny Roberta Leacocka z 1995 roku, wzorowany na modelce Christy Turlington podczas wiosennego tygodnia mody w Mediolanie, Paryżu i Nowym Jorku. Mimo, że został nakręcony w 1993 roku, miał swoją premierę w 1995 roku.

Film przedstawia modelkę Christy Turlington i jej przyjaciółki Naomi Campbell, Yasmin Le Bon, Kate Moss, Helenę Christensen, Gail Elliott i Carlę Bruni, które podróżowały samolotem między Mediolanem, Paryżem i Nowym Jorkiem podczas tygodnia mody wiosną 1994 roku.

Turlington występuje na pokazach i przymiarkach Chanel, Versace, Dior, Giorgio Armani, Jean Paul Gaultier, Karl Lagerfeld, John Galliano, Anna Sui i wreszcie Isaac Mizrahi. Pomiędzy pokazami Turlington kręci okładkę, spotyka się z przyjaciółmi i bierze udział w wystawie zdjęć Bruce’a Webera. W ostatniej scenie Turlington jest rysowany przez artystę Francesco Clemente. Film został nakręcony w czerni i bieli oraz w kolorze i zawierał materiał zza kulis pracy wielu projektantów, w tym Lagerfelda, Valentino Garavaniego, Azzedine Alaia, młodego Johna Galliano i Gianniego Versace cztery lata przed jego śmiercią.

Zapewne zgodzisz się z nami, że te ten film musi obejrzeć każda osoba kochająca modę w tym również każda przyszła i obecna osobista stylistka. Jeśłi marzysz, aby nią zostać, to idealnie trafiłaś. Zobacz najbliższy termin szkolenia stacjonarnego w Warszawie.

Przeczytaj również: Korzyści ze współpracy z osobistą stylistką – 6 punktów o których głośno mówi nasza szkoła stylistek

Dior and I 

Dior and I ( francuski : Dior et moi ) to francuski film dokumentalny z 2014 roku, napisany i wyreżyserowany przez Frédéric Tcheng, opowiadający o pracy twórczej projektanta Rafa Simonsa dla Christian Dior SA. Film miał swoją premierę na festiwalu filmowym Tribeca 17 kwietnia 2014 r. Został wydany w kinach w Stanach Zjednoczonych 10 kwietnia 2015 r. Przez The Orchard, a we Francji 8 lipca 2015 r. Przez Dissidenz Films. Film koncentruje się na debiutanckim sezonie Simonsa w firmie Dior i obejmuje niemówiące epizody Marion Cotillard, Isabelle Huppert, Jennifer Lawrence, Sharon Stone i Harvey Weinstein. Dokument ten zebrał pozytywne recenzje krytyków.

Dior i ja, to spojrzenie zza kulis na pierwszą kolekcję Haute Couture projektanta Rafa Simonsa dla Diora. Dokument splata przeszłość i teraźniejszość dzięki fragmentom autobiografii założyciela Christiana Diora, czytanej przez poetę Omara Berradę. Tcheng odkrył autobiografię Christiana Diora podczas zbierania materiałów do filmu. Intymne pisarstwo Diora zainspirowało go do skupienia się na ludzkim doświadczeniu procesu twórczego.

Przeczytaj również: Gdyby ubrania mogły mówić… to co mówiłyby o Tobie? Nasza szkoła stylistek to wie!

Życzymy Ci wspaniałego oglądania i delektowania się fascynującym światem mody. A jeśli chcesz do niego dołączyć i zacząć pracę jako stylistka mody, to skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, lub zadzwoń.

Zespół New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek