7 sposobów na to, aby Twoje ubranie pomogło Ci osiągnąć to, czego chcesz – podpowiada nasza szkoła stylistek

vintage-g47e96c69a_1280_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 5 minut-

Ubiór wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych, a nawet przez siebie samych. Jest to zjawisko znane w świecie biznesu, mody, stylu i w pracy w zawodzie jako osobista stylistka. Nasz wygląd pływa na wszystko – począwszy od stanu umysłu, po to czy wyglądamy kompetentnie, poważnie czy atrakcyjnie. Dlatego również na ten temat mówimy podczas naszych szkoleń stacjonarnych dla przyszłych osobistych stylistek i personal shopper. Jest to temat szalenie interesujący, który mówi o tym, jak bardzo zawód stylistki jest powiązany z psychologią i naszymi emocjami.

O czym przeczytasz w tym artykule:

Co musisz zrobić, aby uzyskać pomoc?

Co musisz zrobić, aby zostać zauważoną?

O czym warto wiedzieć, kiedy idziesz po podwyżkę?

Chcesz być bardziej przystępna? Oto co musisz zrobić!

Chcesz wyglądać na bardziej atrakcyjną? Proszę bardzo!

Co warto zrobić, aby podpisać korzystny kontrakt?

Co warto zrobić, aby stać się punktualną?

Co musisz zrobić, aby stać się osobistą stylistką?

CZEGO CHCESZ: UZYSKAĆ POMOC

CO MUSISZ ZROBIĆ: UBIERZ SIĘ TAK JAK INNI

Naśladowanie, to najszczersza forma pochlebstwa, a ponadto sprawia, że ​​ludzie są bardziej skłonni do pomocy. Pod warunkiem, że nie jesteś w kancelarii adwokackiej, zwykłe ubrania mają większe szanse na zdobycie wsparcia niż garnitur z wyższej półki. Co ciekawe, tendencja ta jest bardziej wyraźna u mężczyzn niż u kobiet. Ponieważ nasza szkoła stylistek jest tylko dla kobiet, to być może nie będziemy w tym temacie miarodajnym źródłem wiedzy, ale potwierdzają to najróżniejsze badania i obserwacje.

CZEGO CHCESZ: WYRÓŻNIAĆ SIĘ

CO MUSISZ ZROBIĆ: UBIERZ SIĘ INACZEJ NIŻ WSZYSCY

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad założeniem czerwonego, męskiego krawata do klasycznej białej koszuli na spotkanie biznesowe? My też nie. Ale możesz zacząć eksperymentować, jeśli czerpiesz wskazówki dotyczące stylu z nauki. Badanie opublikowane w Journal of Consumer Marketing wykazało, że założenie czerwonych trampek do klasycznego, granatowego garnituru spowodowało większe zainteresowanie współpracą z sobą która je założyła.

Przeczytaj również: Jak dodać więcej kolorów do Twojej szafy – nasza szkoła stylistek ma na to 6 sposobów

CZEGO CHCESZ: DOSTAĆ PODWYŻKĘ

CO MUSISZ ZROBIĆ: UBRAĆ SIĘ ELEGANCKO

Zapewne wiesz, że kobieta ubrana w elegancką sukienkę, ma większe szanse na wygranie negocjacji niż ta, która na spotkanie przyjdzie w dresach. Niemniej jednak warto pamiętać, że elegancka sukienka też musi spełniać pewne standardy i być odpowiednio dobrana do okazji. Bo jeśli będzie zbyt krótka, niemodna, źle dobrana do sylwetki, to może mieć taki sam skutek na negocjacje jak dres.

CZEGO CHCESZ: BYĆ ODBIERANA JAKO BARDZIEJ PRZYSTĘPNA

CO MUSISZ ZROBIĆ: UBIERZ SIĘ W UBRANIE W KOLORZE NIEBIESKIM

W badaniu opublikowanym w niezwykle szczegółowym czasopiśmie Journal of Academic Librarianship przyszli bibliotekarze akademiccy zostali uznani za bardziej przystępnych za pomocą koloru niebieskiego, a mniej za pomocą koloru czerwonego (kolor biały był pomiędzy). Jednak czynnikiem, który miał największy wpływ na poczucie przystępności i otwartości był uśmiech!

Przeczytaj również: Gdyby ubrania mogły mówić… to co mówiłyby o Tobie? Nasza szkoła stylistek to wie!

CZEGO CHCESZ: WYGLĄDAĆ NA BARDZIEJ ATRAKCYJNĄ

CO MUSISZ ZROBIĆ: UŻYWAĆ ANTYPERSPIRANTU ORAZ PERFUM

To nie powinno być nowym odkryciem dla większości funkcjonujących dorosłych, ale nie kręć jeszcze nosem. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Chemical Science, kobietom pokazano zdjęcia męskich twarzy, którym towarzyszyły woda kolońska, świeży zapach ciała i czyste ubranie. Ta sama twarz była postrzegana jako mniej atrakcyjna z widocznym potem na twarzy, spoconym ciałem i zabrudzonym ubraniem. To samo dotyczy kobiet.

Przeczytaj również: Jak zbudować wizerunek pełen mocy i czuć się pewną siebie

CZEGO CHCESZ: PODPISAĆ NOWY KONTRAKT

CO MUSISZ ZROBIĆ: ZAŁÓŻ KOLOR CZERWONY

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Psychology and Marketing badani ocenili, że ten sam mężczyzna lepiej komunikuje się, gdy jest ubrany w czerwony kolor w porównaniu z białym lub czarnym garniturem z czerwonym krawatem mimo, że treść spotkania czy oferty pozostaje taka sama. W naszej szkole stylistek wielokrotnie spotkaliśmy się również z opinią, że kolor czerwony dodaje kobietom pewności siebie i chętniej zaczynają po niego sięgać niż po kolor czarny.

CZEGO CHCESZ: BYĆ BARDZIEJ PUNKTUALNĄ

CO MUSISZ ZROBIĆ: NOŚ PIĘKNY I STYLOWY ZEGAREK

Może to nie rewolucyjna rada, ale efekt może być wielopoziomowy. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie PeerJ, osoby noszące zegarki, pojawiały się znacznie wcześniej na umówioną wizytę niż te, które zegarków nie nosiły. Potwierdziło to wcześniejsze badania, które wykazały, że noszenie zegarka było powiązane z sumiennością i stabilnością emocjonalną danej osoby. Co więcej, noszenie pięknego, stylowego czy ozdobnego zegarka powodowało, że cała stylizacja nabierała charakteru. Nasza szkoła stylistek jest zdania, że nawet najskromniejszą stylizację, można „podkręcić” właśnie za pomocą dodatków. Może to być piękny zegarek, chustka czy oryginalny pasek.

Przeczytaj również: Jak kupować mądrze i to w czym czujemy się wyjątkowo – 7 kluczowych pytań

CZEGO CHCESZ: ZACZĄĆ PRACĘ JAKO OSOBISTA STYLISTKA

CO MUSISZ ZROBIĆ: ZACZNIJ OD NASZEGO SZKOLENIA!

Jeśli chcesz więcej nauczyć się na temat stylu, odkryć to, co jest idealne dla Ciebie, nauczyć się diagnozy sylwetki, po to, aby wiedzieć po jakie fasony sięgać i analizy kolorystycznej, po to, aby wiedzieć jakie kolory wybierać, to zapraszamy Cię na nasze wyjątkowe szkolenie stacjonarne w Warszawie dla przyszłych osobistych stylistek. Jeśli jednak wolisz zostać w domu, to wybierz nasze fantastyczne szkolenie dostępne online.

Dla nas ważne jest to, abyś uczyła się tego wspaniałego zawodu w warunkach dla Ciebie komfortowych. Pamiętaj, że nasze szkolenia stacjonarne odbywają się dwa razy do roku. Możesz się zapisać jesienią lub na wiosnę, dlatego sprawdź dostępne terminy już teraz, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Osobista stylistka, personal shopper, kreatorka wizerunku, doradca stylu, stylistka mody – to cały czas określenia pasujące do jego zawodu – zawodu marzeń! Gdzie pasja łączy się z zarabianiem pieniędzy i pomaganiem innym wyglądać i czuć się wspaniale.

Przeczytaj również: Jak otworzyć butik z ubraniami – nasza szkoła stylistek przygotowała kompletny przewodnik

Możesz otworzyć jednoosobową firmę i działać jako osobista stylistka dla swoich klientów indywidualnych, prowadzić szkolenia i stylowe warsztaty. Możesz też otworzyć swój stylowy butik z ubraniami i jako osobista stylistka umiejętnie podpowiadać właściwe fasony i kolory swoim klientom. Możesz też stać się influenserką i zarabiać na promocji ubrań marek modowych, które dzięki Twoim zasięgom i rozpoznawalności staną się też dostępne dla innych. Albo zatrudnisz się na etacie w jednej z marek modowych jako osobista stylistka i osoba odpowiadająca za wizualną część sklepu. Możesz swoje usługi prowadzić online i być dostępna dla swoich klientów na całym świecie, pisać stylowe książki czy tworzyć stylowe kursy online.

Możliwości jest naprawdę wiele. To do Ciebie zależy na co się odważysz!

Jedno jest pewne – najlepiej zacząć od naszego szkolenia podstawowego, posiąść podstawową i kluczową wiedzę oraz rozwijać swoje talenty i umiejętności. Możesz też zajrzeć do naszych branżowych ebooków, aby dowiedzieć się i nauczyć jak najwięcej od tych, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży fashion.

Założycielka naszej szkoły – Justyna Krawczyk, to licencjonowana Style Coach, która jest pierwszą w Polsce licencjonowaną profesjonalistką z certyfikatem międzynarodowej szkoły w Londynie, która już od wielu lat działa w tej branży, ma niesamowite osiągnięcia i setki klientek, którym odmieniła nie tylko styl, ale też życie. Teraz przyszedł czas na Ciebie.

Do zobaczenia na szkoleniu!

New Style Academy – szkoła stylistek

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek