Kariera w modzie: jakie możliwości ma osobista stylistka – zdradza nasza szkoła stylistek

jak zostać stylistką

-Czas czytania: 8 minut-

Jeden z bardziej efektownych tytułów zawodowych w modzie, czyli bycie stylistką, to znacznie więcej niż tylko świetne wyczucie stylu. Bycie osobistą stylistką mody oznacza, że ​​możesz pracować w wielu różnych branżach, mieć możliwość podróżowania i zbliżenia się do najbardziej znanych osób na świecie. Możliwości rozwoju i kariery są naprawdę nieograniczone – od bycia osobistą stylistką celebrytów, po sesje modowe dla marek odzieżowych jak również praca dla indywidualnych klientów, których wciąż przybywa. Mówimy o nich podczas naszego szkolenia dla osobistych stylistek i za każdym razem okazuje się, że tych możliwości jest coraz więcej, bo pojawiają się nowe perspektywy i kierunki.

Dowiedz się więcej o tym jak zostać osobistą stylistą i co trzeba zrobić, aby nią zostać.

Spis treści:

Kto odpowiada za piękny wizerunek celebrytów?

Kim jest osobista stylistka i czym się zajmuje?

Jakie są rodzaje osobistych stylistek?

Czym zajmuje się osobista stylistka, stylistka mody?

Jakie umiejętności musi posiadać osobista stylistka?

Od czego zacząć karierę jako osobista stylistka?

Kto odpowiada za piękny wizerunek celebrytów?

Kiedy widzisz celebrytów i znanych ludzi na imprezach wyglądających spektakularnie, najczęściej jest to praca wyjątkowej stylistki. Jako osobista stylistka możesz współpracować z aktorami, prezenterami telewizyjnymi, muzykami, politykami czy znanymi influencerami.

Bycie stylistką mody jest jedną z najbardziej pożądanych i poszukiwanych zajęć w branży. Może to być również bardzo konkurencyjne, ale dla osób z zapałem i kreatywnością możliwości są otwarte. Jeśli interesujesz się estetyką, modą, chcesz ubierać innych, jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami i masz poczucie stylu, kariera stylistki mody może być dla Ciebie idealna. Nasza szkoła stylistek to najlepsze potwierdzenie potrzeb rynku oraz setki dowodów na to, że ten rynek rozwija się w zawrotnym tempie.

Przeczytaj również: Jak otworzyć butik z ubraniami – nasza szkoła stylistek przygotowała kompletny przewodnik

Kim jest osobista stylistka i czym się zajmuje?

Stylistka to profesjonalistka, która kreuje wizerunek i wygląd osoby lub marki. Jako osobista stylistka będziesz odpowiedzialna za wszystkie aspekty estetyki wizualnej danej osoby. Będziesz musiała stworzyć i utrzymać wyselekcjonowany wizerunek dla kogoś, projektując i koordynując to, co i jak dana osoba nosi.

Nie tylko będziesz odpowiedzialna za stworzenie atrakcyjnego wizualnie stroju, ale musi on również pasować do wymagań osoby, okazji lub wydarzenia. Możesz pracować z kimkolwiek, od najsłynniejszych celebrytów, przez modelki na sesji zdjęciowej, po kogoś, kto po prostu chce wyglądać jak najlepiej na określonym wydarzeniu czy na co dzień. Oznacza to, że możesz łączyć stroje na czerwony dywan, sesję modową, a nawet pokazy na wybiegu.

Czujesz się zachęcona? Dołącz więc do naszego wyjątkowego kursu online już dziś i zacznij swoją wymarzoną karierę jako osobista stylistka!

Stylistki są zatrudniane wszędzie, od magazynów modowych po kampanie reklamowe, teledyski, koncerty, efekty kampanii politycznych i imprezy na czerwonym dywanie. Stylistki często pracują jako freelancerki, jednak niektóre mogą też pracować wewnętrznie dla marek modowych lub sprzedawców detalicznych. Wybór zatem jest ogromny, a nasza szkoła stylistek potwierdza wciąż rosnące zainteresowanie tym niezwykłym zawodem.

Przeczytaj również: 7 sposobów na to, aby Twoje ubranie pomogło Ci osiągnąć to, czego chcesz – podpowiada nasza szkoła stylistek

Jakie są rodzaje osobistych stylistek?

Możliwości są ogromne, a po dwuletnim kryzysie związanym z pandemią, ten rynek zamiast maleć, to wciąż rośnie i potrzeby na profesjonalistki wciąż się zwiększają. Oto możliwości, rodzaje pracy i obszary w jakich może zatrudnić się osobista stylistka we własnej firmie lub na etacie:

  • Osobista stylistka (indywidualna)
  • E-commerce/cyfrowy stylista
  • Stylistka sesji zdjęciowych
  • Stylistka na wybiegu/pokazów mody
  • Stylista produktów
  • Stylista filmowy/telewizyjny
  • Influencerka, twarz marki modowej
  • Trenerka, szkoleniowiec dress code

Możesz specjalizować się w jednym konkretnym obszarze stylizacji lub pracować w różnych sektorach. To szybka i wymagająca rola: terminy są napięte, a standardy wysokie. Będziesz musiała nauczyć się dobrze prosperować, będąc zajętą, szybko rozwiązując problemy, współpracując z innymi i wykorzystując swoje umiejętności twórcze, aby zostać naprawdę świetną stylistką mody. Nie martw się jednak na zapas.

Nasze doświadczenie pokazuje, że jest to możliwe, bo nasza szkoła stylistek przeszkoliła już wiele fantastycznie radzących sobie stylistek. Ty więc też możesz spełniać swoje marzenia!

Przeczytaj również: 4 kluczowe kroki odnoszących sukcesy projektantów w dziedzinie jeansów- nasza szkoła stylistek zdradza tę tajemnicę

Czym zajmuje się osobista stylistka, stylistka mody?

Rola stylistki jest niezwykle różnorodna. Jako osobista stylistka możesz pracować nad niemal nieskończoną liczbą projektów, od profesjonalnych sesji zdjęciowych, artykułów do magazynów, kampanii reklamowych, teledysków, okładek albumów, występów w programach telewizyjnych, strojów scenicznych na trasy koncertowe lub wydarzeń na czerwonym dywanie. Możesz także pracować jako stylistka garderoby do filmu lub programu telewizyjnego, tworząc kostiumy dla postaci wraz z projektantem kostiumów. Biorąc pod uwagę liczbę zawodów w których możesz być zaangażowana, nie jest zaskoczeniem, że aby odnieść sukces musisz znać branżę modową jak własną kieszeń.

Przeczytaj również: 10 najlepszych pomysłów na biznes odzieżowy, które pomogą Ci rozpocząć Twoją przedsiębiorczą podróż – szkoła stylistek to nie jedyna opcja

Jakie umiejętności musi posiadać osobista stylistka?

Oto zestawienie głównych ról i umiejętności, które mogą być zawarte w opisach stanowisk stylistów:

MUSISZ ZNAĆ NAJNOWSZE TRENDY

Bycie na bieżąco z trendami w świecie stylizacji, to absolutna podstawa. Uczymy jak się po nich poruszać podczas naszego kursu online na poziomie master. Aby to zrobić, będziesz musiała poświęcić znaczną ilość czasu na badanie nowych trendów a także analizowanie obecnego krajobrazu branżowego w celu przewidywania przyszłych trendów. Ten aspekt roli może być niezwykle ważny, ponieważ wielu klientów będzie chciało wyznaczać trendy i wyprzedzać konkurencję pod względem wyglądu. Nasza szkoła stylistek również i tego uczy.

Przeczytaj również: Czy życie we FLOW może być STYLOWE? Temat bada nasza szkoła stylistek

POSZUKIWACZKA INSPIRACJI

Oprócz wyszukiwania w Internecie musisz oglądać pokazy na wybiegach, odwiedzać salony firmowe i uczestniczyć w wydarzeniach branży modowej, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w modzie i kulturze. Budowanie sieci projektantów i marek może pomóc w zdobyciu eksperckiej wiedzy o produktach. Aby naprawdę być na bieżąco z trendami, musisz również dobrze rozumieć historię mody. Jak mówią, moda często się powtarza. Zrozumienie kluczowych odniesień, stylów i trendów z minionych epok może być pomocne w poszukiwaniu inspiracji i kontekstu. Dlatego tak ważne i wskazane jest oglądanie najlepszych filmów modowych które poleca nasza szkoła stylistek.

POMYSŁOWOŚĆ I PREZENTACJA

Kiedy zostaniesz poproszona o projekt stylizacji, zwykle otrzymasz brief. Może to dotyczyć wydarzenia, na które ma być przygotowana stylizacja, rodzaj stylu/estetyki jaki ma zostać osiągnięty, oraz wszelkich innych wymagań. Możesz wykorzystać swoje badania, aby zebrać pomysły dla swojego klienta. Możesz stworzyć tablice nastrojów, aby pomóc im zwizualizować wygląd lub zainspirować do podzielenia się Twoją wizją. Powinnaś być również przygotowana na dodanie dodatkowego kontekstu, uzasadnienia swoich wyborów, biorąc pod uwagę pomysły zewnętrzne. Stylizacja to naprawdę proces współpracy o którym powinna Ci powiedzieć każda szkoła stylistek, abyś była przygotowana na każde wyzawanie.

Przeczytaj również: Jak spakować się na wakacje – to temat idealny również na szkolenie dla stylistek

POZYSKIWANIE PRODUKTÓW

Po sfinalizowaniu swoich pomysłów będziesz musiała pozyskać produkty, aby je urzeczywistnić i zaprezentować. Na tym etapie dobrze jest mieć sieć marek i sprzedawców detalicznych z którymi ściśle współpracujesz. Będziesz potrzebowała kontaktowych agentów PR, salonów firmowych i projektantów; znajdowanie, pożyczanie i kupowanie ubrań, butów i akcesoriów, aby skompletować strój.

W przypadku wypożyczonych strojów styliści są odpowiedzialni za bezpieczny zwrot rzeczy w dobrym stanie. Niezastosowanie się do tego może ograniczyć Twoją zdolność do współpracy z niektórymi markami w przyszłości i może wpłynąć na Twoją reputację. Niektóre marki mogą również zdecydować się na prezenty w zależności od klienta. Skupienie się na zrównoważonym rozwoju w branży modowej przyniosło również nową analogię do tego aspektu stylizacji. Wiele stylistek będzie teraz musiało również czuć się komfortowo, pozyskując przedmioty vintage i przeglądając archiwa projektantów, jednocześnie starając się stworzyć świeży i modny wygląd.

KONSULTACJE I PORADY

Wiele stylizacji polega na współpracy z innymi działami, udzielaniu konsultacji i porad, które pomogą im osiągnąć pożądany efekt końcowy. Możesz konsultować się z dyrektorami artystycznymi w sprawie sesji zdjęciowych, pomagając w realizacji ich wizji sesji poprzez zestaw stylów. Być może będziesz musiała współpracować z zespołami fryzjerskimi i makijażowymi oraz modelkami, aby zapewnić wskazówki, które pozwolą wizualnie przekazać właściwą wiadomość. Jesteś na to gotowa?

Jeśli marzysz o takim zawodzie, chcesz zostać osobistą stylistką, to zacznij od naszego szkolenia stacjonarnego w Warszawie! Nasza szkoła stylistek czeka właśnie na Ciebie i chce pomóc Ci spełnić Twoje marzenie. A szkolenie prowadzi założycielka szkoły, jedna z najlepszych stylistek mody w całej Polsce – Justyna Krawczyk.

Przeczytaj również: Kim jesteśmy i dlaczego jesteśmy pewni, że idealnie trafiłaś

ZAKUPY Z OSOBISTĄ STYLISTKĄ

Zakupy z osobistą stylistką, to kolejny aspekt stylizacji w którym pracujesz jeden na jednego z klientem, zwykle w sklepie. Czasami osobiste stylistki pracują na miejscu u sprzedawcy i można umówić się na spotkanie, podczas gdy inni pracują bezpośrednio dla klienta. Podczas osobistej wyprawy na zakupy możesz zostać poproszona o znalezienie wyjątkowego zestawu na imprezę lub kompletną zmianę garderoby na nadchodzący sezon. To świetna zabawa ale też praca jaką wykonuje każda osobista stylistka. I choć wydaje się, że to główne jej zajęcie, to nasza szkoła stylistek pokazuje, że możliwości jest naprawdę dużo więcej.

WSPARCIE ZA KULISAMI

Jeśli stylizujesz sesję zdjęciową lub pokaz mody, będziesz mieć mnóstwo pracy za kulisami. Oprócz organizowania wszystkich stylizacji będziesz też prasować, przypinać, dopasowywać ubrania i produkty do modelek, aby upewnić się, że pasują do Twojej wizji. Możesz także zaplanować i doradzić w sprawie makijażu i stylizacji włosów, aby uzupełnić wygląd. Jeśli nie chcesz tego robić, to zaplanuj współpracę z profesjonalistami, którzy będą niezbędni do stworzenia pełnego wizerunku. O tym mówimy podczas naszych szkoleń już na początku, abyś wiedziała z kim warto pracować i kogo zaprosić do zespołu. Nasza szkoła stylistek, to również zespół profesjonalistów, który tworzy to wspaniałe miejsce.

PODRÓŻE

Podczas gdy przez pewien czas będziesz przebywać w swoim studio lub biurze, będziesz musiała też musiała regularnie podróżować i uczestniczyć w różnych wydarzeniach. Osobista stylistka jest potrzebna na miejscu, aby upewnić się, że stylizacja jest odpowiednio złożona i że w razie potrzeby można wprowadzić poprawki. Nie tylko będziesz musiała podróżować na sesje zdjęciowe i wydarzenia, ale być może będziesz musiała podróżować do salonów firmowych podczas pozyskiwania produktów i spotykać się z klientami w celu omówienia projektu. Podróże międzynarodowe są powszechne w tej branży. Jako osobista stylistka, kreatorka mody czy personal shopperka, możesz dodatkowo zwiedzać świat i prowadzić ekscytujące życie. Nasza szkoła stylistek przeszkoliła już takie stylistki, które do dziś latają między Mediolanem a Paryżem ze swoimi klientami.

Od czego zacząć karierę jako osobista stylistka?

Z doświadczenia wiemy jaki to wspaniały zawód i ekscytująca praca jako osobista stylistka. Nasza szkoła stylistek została założona przez pasjonatkę mody, fankę kobiet i stylu. Dlatego nasze szkolenia, to nie tylko teoria, ale też mnóstwo inspiracji i prawdziwe historie, którymi nasza prowadząca szkolenia Justyna Krawczyk dzieli się zarówno podczas szkoleń stacjonarnych jak i tych online.

Zacznij od szkolenia stacjonarnego lub kursu online i sprawdź czy to faktycznie jest dla Ciebie. Nie czekaj na lepszy moment. On jest właśnie dziś!

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek