4 kluczowe kroki odnoszących sukcesy projektantów w dziedzinie jeansów- nasza szkoła stylistek zdradza tę tajemnicę

jeans-2406521_1280_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 5 minut-

Bardzo ważne jest to, aby mieć świadomość, że tworzenie dżinsów wymaga dogłębnego zrozumienia aktualnej mody i projektowania tekstyliów. Chociaż rozpoczęcie linii odzieży nie jest trudne, proces ten może być wymagający, ponieważ niewiele zasobów internetowych wystarczająco wyjaśnia, jak rozpocząć linię dżinsów. Nasza szkoła stylistek i nasz wspaniały zespół pracujący dla przyszłych i obecnych osobistych stylistek, dotarł do kluczowych punktów, o których musisz wiedzieć jeśli marzy Ci się dżinsowa kolekcja. Tym samym realizujemy prośbę jednej z naszych kursantek szkolenia podstawowego, która marzy o własnej linii jeansowych ubrań.

Spis treści:

Proces tworzenia planów dla Twojej firmy Denim

Co warto wiedzieć na dobry początek

1. Badania rynków i produktów

2. Biznesplan dla Twoje Denim Line

3. Konfigurowanie linii jeansowej

4. Uruchomienie jeansowego biznesu

Ważne dla każdej przedsiębiorczymi

Proces tworzenia planów dla Twojej firmy Denim

Dżins to popularna i elastyczna tkanina. Biorąc pod uwagę wszystkie alternatywy jakie denim oferuje klientom i projektantom, branża dżinsowa może być zarówno poszukiwana, jak i różnorodna. Tylko kreatywność projektanta może ograniczyć rynek spersonalizowanych rodzajów dżinsów, kurtek i dżinsowych akcesoriów, takich jak torebki. Sukces może zależeć od Twojej zdolności do nawiązywania kontaktów z projektantami i sprzedawcami detalicznymi, których towary cieszą się dużym zainteresowaniem, jeśli Twoja firma zajmująca się dżinsami specjalizuje się w sprzedaży materiałów luzem.

Co warto wiedzieć na dobry początek

Pierwszym krokiem do stworzenia odnoszącego sukcesy biznesu jest określenie docelowego segmentu rynku. Następnie możesz użyć dżinsowych faktur, tekstur i kolorów, które masz do dyspozycji, aby zaspokoić ich potrzeby i pragnienia.

Wielu początkujących właścicieli firm uważa ten etap prowadzenia linii dżinsowej za niezwykle żmudny i czasochłonny. Ale musisz pamiętać, że jest to kamień milowy Twojej kolekcji dżinsów. Efekty jakie przyniesie Twoja firma, będzie zależała od tego, jak dobrze ją zaplanujesz. Podczas projektowania dżinsów ważne jest to, aby przeprowadzić badania rynku, aby dowiedzieć się jak rozpocząć strategię dotyczącą linii dżinsów i ustalić wymagania prawne dla Twojej linii dżinsów.

Przede wszystkim powinnaś mieć świadomość, że jeśli pracujesz w branży odzieżowej, to musisz mieć solidną strategię i cierpliwie czekać na efekty. Należy też postępować zgodnie z następującym procesem projektowania dżinsów i instrukcjami.

Przeczytaj również: 10 najlepszych pomysłów na biznes odzieżowy, które pomogą Ci rozpocząć Twoją przedsiębiorczą podróż – szkoła stylistek to nie jedyna opcja

1. Badania rynków i produktów

Produkty wykonane z dżinsu są stale poszukiwane. Tendencje jednak regularnie się zmieniają. Uważaj, aby odrobić pracę domową na temat poprzednich i obecnych trendów dżinsowych zanim wprowadzisz swój produkt.

Badanie rynku jest dość łatwe do przeprowadzenia. Wystarczy, że wykonasz analizę wsteczną swojej konkurencji. Sprawdź, który dżinsowy produkt najbardziej przyciąga uwagę kupujących, a który nie. Jaki rodzaj odzieży dżinsowej chcesz zapewnić swoim klientom, to kolejna kwestia do przemyślenia. Naszym zdaniem na początek powinnaś zacząć od jednego lub dwóch rodzajów. Najbardziej lubiane tekstylia dżinsowe mogą być wykorzystane do wprowadzenia marki dżinsowej od samego początku. Poniżej wymieniamy najbardziej lubiane materiały dżinsowe, dzięki którym możesz od początku tworzyć markę swoich dżinsów.

Poli Denim

Elastyczność tkanin dżinsowych sprawia, że idealnie nadają się do produkcji kurtek i spodni. Chociaż nie są to prawdziwe dżinsy, są niezwykle przyjemne w noszeniu i są wykonane z połączenia poliestru, bawełny, nylonu i innych włókien.

Denim ze streczem

Elastyczne dżinsy, które są często używane w obcisłych dżinsach, to prawdopodobnie coś, co już znasz. Do ich produkcji wykorzystuje się elastan, lycrę i inne włókna. Materiały te kosztują nieco więcej niż te alternatywne, ale są najbardziej trwałe.

Jeansy sprane kwasem

Aby uzyskać jaśniejszy, wybielony kolor niż standardowy, dżins wyprany kwasem jest tworzony przez częściowe wybielanie tego materiału chlorem. Dżinsy i kurtki, to dla nich najbardziej typowy strój i potrzebny fason. Nasze kursantki, każda osobista stylistka potwierdza, że to najchętniej wybierany kolor przez klientki.

Wytrzymały dżins

Suchy lub nieprany dżins jest znany jako surowy dżins. Tego rodzaju dżinsy są gotowe do sprzedaży klientom, gdy są cięte i przetwarzane na dżinsy zaraz po zdjęciu z krosna. Dżinsy z surowego denimu są nieco cięższe od spranego denimu ze względu na ich głębszy odcień i twardszą konstrukcję.

Schludny jeans

Nasza szkoła stylistek bardzo lubi taki rodzaj jeansu. Te odmiany dżinsów należą najprawdopodobniej do najbardziej trwałych rodzajów dżinsów. Ta forma i styl dżinsu ma schludny, wypolerowany wygląd i zapobiega strzępieniu się krawędzi dżinsu.

Przeczytaj również: Korzyści ze współpracy z osobistą stylistką – 6 punktów o których głośno mówi nasza szkoła stylistek

2. Biznesplan dla Twoje Denim Line

Przed założeniem linii musisz stworzyć wykonalną strategię biznesową dotyczącą linii jeansów. Biznesplan linii dżinsowej, to kluczowy dokument, którego możesz użyć do sprawdzenia siebie i upewnienia się, że osiągasz swoje cele. Biznesplan musi opisywać cele Twojej firmy i podejście do ich osiągnięcia. Aby pomóc Ci w realizacji Twoich planów, powinno ono również obejmować badania rynku i produktów. Koniecznie przeczytaj nasze biznesowe ebooki, aby lepiej się przygotować do tego stylowego przedsięwzięcia.

Ile kosztuje uruchomienie linii dżinsów od podstaw?

Czy jesteś zainteresowana kosztami uruchomienia firmy produkującej dżinsy? Nasza szkoła stylistek zbadała ten temat dogłębnie, dlatego przedstawiamy Ci kilka faktów:

  • Marka dżinsowa musi zainwestować w swoje początki co najmniej 300pln
  • Maksymalna kwota potrzebna do uruchomienia marki dżinsowej wynosi około 210 tysięcy złotych.
  • Typowe początkowe wydatki marki dżinsowej wynoszą około 110 tysięcy złotych.

O cenie będą jednak decydować dwa kluczowe elementy:

  • Cena jednostkowa
  • Najmniejsza ilość zamówienia

Koszt jednostkowy, jak sama nazwa wskazuje, to całkowity koszt poniesiony na wyprodukowanie jednej pary spodni dżinsowych. Parametry, których przestrzegasz podczas produkcji dżinsu, będą miały znaczący wpływ na koszt jednostkowy. Na przykład dodanie materiałów premium podczas produkcji dżinsu znacznie zwiększy koszt jednostkowy.

Minimalna ilość zamówienia, to najmniejsza ilość zamówień, które producent lub dostawca zaakceptuje od Ciebie, jeśli chcesz pozyskać od nich dżins. Z tego powodu nawet jeśli odkryjesz producenta dżinsów z niskim kosztem jednostkowym. Będziesz potrzebować znacznie większego kapitału podczas uruchamiania biznesu, jeśli minimalna wielkość zamówienia jest dość wysoka.

Przeczytaj również: Gdyby ubrania mogły mówić… to co mówiłyby o Tobie? Nasza szkoła stylistek to wie!

3. Konfigurowanie linii jeansowej

Utworzenie podmiotu prawnego dla firmy produkującej dżinsy, to pierwszy krok w tworzeniu linii dżinsów. Zarejestrowanie linii jeansów może pomóc w uniknięciu przyszłych problemów prawnych. Dodatkowo pomaga w budowaniu reputacji Twojej linii jeansowej jako marki godnej zaufania, co z kolei poprawia relacje między kupującymi, sprzedającymi i producentami. To bardzo ważne w każdym biznesie, bez względu na to, czy prowadzisz własny butik, projektujesz swoją linię odzieżową czy pracujesz jako osobista stylistka.

  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najczęściej używaną strukturą biznesową do rejestracji linii jeansów
  • Jeśli zdecydujesz się przejść do wyższej struktury biznesowej, gdy Twoja marka ustabilizuje się i zacznie rosnąć, Twojej linii dżinsów będzie łatwiej konkurować z większymi markami na rynku dżinsów
  • Następnym krokiem jest uzyskanie numeru NIP, gdy Twoja firma zostanie oficjalnie zarejestrowana

4. Uruchomienie jeansowego biznesu

Ekscytującym i ważnym etapem w tym przedsięwzięciu biznesowym powinno być wprowadzenie na rynek linii dżinsów. Odkryłaś, że posiadanie solidnej strategii biznesowej pozwoli Ci wprowadzić na rynek markę jeansową. Uruchomienie następuje zaraz po tym. W tym momencie powinnaś być w stanie sprzedać wszystkie swoje produkty, a także mieć solidny plan marketingowy, aby przyciągnąć klientów i zbudować markę online.

Konfigurowanie profesjonalnej strony internetowej

Będziesz potrzebować strony internetowej, jeśli chcesz sprzedawać swoją odzież dżinsową online lub osobiście. Witryna internetowa zwiększa autentyczność Twojej linii dżinsów. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępnych jest kilka narzędzi do tworzenia witryn internetowych oraz możesz polegać na zaufanych i polecanych przez nas agencjach kreatywnych.

Tworzenie obecności w mediach społecznościowych

Dzięki interakcji online z fanami i klientami media społecznościowe mogą przynieść korzyści Twojej firmie. Dowiesz się więcej o preferencjach rynku docelowego i tym, co inni mówią o Twojej firmie, a także dowiesz się, co inni mówią o Twojej firmie. Aby poprawić swoje podejście marketingowe i przyciągnąć więcej klientów, powinnaś skorzystać z tej opinii.

Ustal plan marketingowy

Najlepiej stosować różnorodne techniki marketingowe. Przetestuj płatne i organiczne metody marketingowe, aby określić, jaki rodzaj równowagi możesz stworzyć. Metody marketingowe, które planujesz zastosować, powinny być również uwzględnione w Twojej strategii biznesowej dotyczącej linii dżinsów.

Przeczytaj również: Jak znaleźć swój osobisty styl: 5 wskazówek osobistej stylistki, które Cię zachwycą

Ważne dla każdej przedsiębiorczymi

Przy ustalaniu linii dżinsów, są to kluczowe kroki, na których musisz się skoncentrować. Oprócz tego jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, na przykład pamiętanie o taktykach cenowych, partnerach biznesowych i ogólnych wydatkach. Stwórz logo dla swojej marki, dobrze poznaj swoją niszę i eksperymentuj z różnymi stylami. Będziesz mogła otworzyć nowe drzwi dla swojego biznesu odzieżowego i dzięki temu odkryć nowe taktyki i procedury.

Powodzenia!

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek