3 kroki do zwiększenia pewności siebie również w kwestii stylu – zdradza szkoła stylistek

378308503_24139961095617239_750132452883724615_n

-Czas czytania: 4 minuty-

Jeśli chodzi o osobisty styl, pewność siebie jest kluczem. Twoje wybory dotyczące ubioru wpływają nie tylko na to, jak postrzegają Cię inni, ale także na to, jak się czujesz. Budowanie pewności siebie w stylu to podróż, która łączy samoświadomość, wiedzę i zdobywanie nowych doświadczeń. Wiemy to z doświadczenia, bo nasza szkoła stylistek działa z powodzeniem od kilku lat.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez trzy istotne kroki, które pomogą Ci zwiększyć pewność siebie w stylu i stworzyć garderobę odzwierciedlającą Twoją wyjątkową osobowość.

Spis treści:

Samopoznanie i akceptacja

Negatywne przekonania

Body Positivity

Ucz się i rozwijaj

Świadomość siebie

Zabawa kolorami i wzorami

Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Nowe style

Akcesoria, biżuteria i dodatki

Nie trzymaj się sztywnych reguł

Krok 1: Samopoznanie i akceptacja

Zanim zaczniesz odnawiać swoją garderobę, poświęć trochę czasu na autorefleksję. Weź pod uwagę swój styl życia, preferencje i wartości. Zaakceptuj to, kim jesteś i odrzuć wszelkie nierealistyczne oczekiwania lub porównania z innymi. Uznaj, że Twoje ciało jest wyjątkowe, a Twój styl powinien być celebracją tej wyjątkowości.

Takiego podejścia uczymy nasze kursantki, przyszłe osobiste stylistki, które przychodzą na nasze szkolenia basic oraz master, właśnie po to, aby były w stanie Cię ubrać, a nie przebrać.

Oczyść negatywne przekonania: rzuć wyzwanie wszelkim negatywnym myślom na temat swojego ciała lub stylu. Zastąp je afirmacjami, które skupiają się na Twoich mocnych stronach i indywidualności. Nie możesz sabotować same siebie, bo przecież to Ty powinnaś być swoją najlepszą przyjaciółką, strażniczką wartości i mądrą opiekunką. Nie pozwól, aby ktokolwiek niszczył Twoją samoocenę, ale nie rób też tego sama. Nasza szkoła stylistek spotyka na swojej drodze wiele kobiet, które to robią i bez tej zmiany nie wydarzy się nic spektakularnego.

Body Positivity: Doceniaj swoje ciało i jego podróż. Zaakceptuj niedoskonałości, które sprawiają, że jesteś tym, kim jesteś, i odpuść nierealistyczne standardy piękna. Nasze szkolenia dla osobistych stylistek pokazują przeróżne sylwetki, te mniejsze i te większe. Każda jest piękna i wyjątkowa i każdą można pięknie ubrać jeśli tylko jest na to gotowość.

Przeczytaj również: Ile zarabia osobista stylistka i jak stać się tą najlepszą – zdradza nasza szkoła stylistek

Krok 2: Ucz się i rozwijaj

Pewność stylu często zaczyna się od wiedzy. Dlatego nasza szkoła stylistek tak mocno stawia na edukację nie tylko podczas szkoleń ale też w naszych rewelacyjnych, branżowych ebookach dostępnych od ręki również dla Ciebie. Zrozumienie, co pasuje do Twojej sylwetki, odcienia skóry i osobistego gustu, może pomóc Ci w podejmowaniu świadomych wyborów podczas komponowania strojów. Dlatego warto, abyś została swoją własną osobistą stylistką lub też zainwestowała w tę usługę w swoim mieście. Nasze stylistki pracują nie tylko w całej Polsce, ale też w różnych zakątkach świata.

Świadomość kształtu ciała: Dowiedz się więcej o kształcie swojego ciała i sposobach podkreślania jego najlepszych cech. Eksperymentuj z różnymi fasonami, które podkreślają Twoją figurę. O fasonach, sylwetkach i sposobach dążenia do idealnych proporcji dowiesz się na szkoleniu dla stylistek na poziomie basic, a jeśli chcesz ubrać swojego partnera lub też jako osobista stylistka w swoim zawodzie chcesz ubierać również panów, to musisz koniecznie przejść nasze szkolenie online na poziomie master.

Zabawa kolorami i wzorami: odkryj kolory, które pasują do Twojej karnacji i wzory, które współgrają z Twoją osobowością. Umiejętność łączenia kolorów i wzorów doda głębi i kreatywności Twoim strojom.

Przeczytaj również: Kariera w modzie: jakie możliwości ma osobista stylistka – zdradza nasza szkoła stylistek

Krok 3: Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Prawdziwy rozwój i pewność siebie przychodzą, gdy rzucasz sobie wyzwanie i wychodzisz ze swojej strefy komfortu. Eksperymentuj z nowymi stylami, akcesoriami i kombinacjami strojów, których być może wcześniej nie brałaś pod uwagę. Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz w tym temacie pomocy, to zapytaj osobistą stylistkę lub skorzystaj z naszego kursu online po którym nic nie będzie już takie samo. Odkryjesz nie tylko swoją sylwetkę, ale też typ kolorystyczny, dzięki czemu będziesz wiedziała po jakie fasony i kolory sięgać.

Wypróbuj nowe style: poznaj różne style i możliwości, które Ci odpowiadają. Eksperymentuj ze stylizacjami sportowymi, boho-chic, minimalistycznymi lub ostrymi, aby znaleźć to, co pasuje do Twojego nastroju.

Akcesoria i dodatki: Akcesoria mogą zmienić strój, wie to każda stylistka mody. Dodaj czapkę, szalik, biżuterię lub wyraziste buty, aby podkreślić swój styl i podkreślić swoją osobowość.

Eksperymentuj i mieszaj zamiast trzymać się sztywno reguł: łącz elementy swojej garderoby w nieoczekiwany sposób. Może to tchnąć nowe życie w stare ulubione ubrania i pomóc w stworzeniu wszechstronnego wyglądu.

Zwiększanie pewności siebie w kwestii stylu, to wzmacniająca podróż, która obejmuje odkrywanie siebie, uczenie się i akceptowanie zmian. Pamiętaj, że osobisty styl jest wyrazem Twojego wnętrza i wykonując te trzy kroki, możesz zbudować garderobę, która odzwierciedla Twoją autentyczną tożsamość.

Przeczytaj również: 7 najlepszych filmów o modzie do obejrzenia w weekend – poleca najlepsza szkoła stylistek

Niezależnie od tego, czy odkrywasz nowe style, eksperymentujesz z kolorami, czy wypróbowujesz wyjątkowe akcesoria, kluczem jest bycie wierną sobie i dobrze się przy tym bawić. Pewność siebie świeci najjaśniej, gdy czujesz się komfortowo i autentycznie w tym, co nosisz.

Gotowa, aby zwiększyć swoją pewność siebie i stworzyć stylową garderobę, którą pokochasz? Chcesz zostać osobistą stylistką dla siebie lub dla innych? Kliknij tutaj, aby sprawdzić najbliższy termin szkolenia stacjonarnego lub wybierz ten online.

Zespół New Style Academy – szkoła stylistek

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek