Wizerunek w pracy – Business Casual vs Business Professional – jaka jest różnica? Podpowiada nasza szkoła stylistek

b2dbc68bdc904b7bf74f5fd85d416e38

-Czas czytania: 7 minut-

Jako kobieta biznesu, niezależnie od tego, czy pracujesz dla siebie, czy dla kogoś innego, ważne jest, abyś rozumiała różnicę między strojem zawodowym, a strojem codziennym. Granica jest cienka i czasami bardzo łatwo ją przekroczyć. Wiele współczesnych korporacji oczekuje od swoich pracowników bardziej „biznesowego” stylu życia i wyglądu wyłączając z tego rytmu na przykład nieformalne piątki. Problem jest taki, że korporacje te niekoniecznie pokazują jak osiągnąć wizerunek, którego oczekują od pracowników.

Po naszym szkoleniu online Zostań Osobistą Stylistką poziom master, będziesz mogła szkolić korporacje z biznesowego dress codu i prowadzić szkolenia, które przyniosą Ci również satysfakcję finansową.

Wiemy, że czasy się zmieniły, co sprawia, że ​​odpowiedni ubiór jest nieco trudniejszy do osiągnięcia. Dlatego stworzyliśmy ten artykuł, aby uświadomić Cię, z czego składa się ubiór zarówno klasyczny biznesowy jak i ten bardziej profesjonalny, oraz jak możesz zmieniać swój wygląd z jednego na drugi za pomocą prostych zasad. Kontynuuj czytanie, aby uzyskać bardzo potrzebne porady dotyczące ubioru odpowiedniego dla Twojej branży.

Spis treści:

Czym jest styl w modzie?

Czym jest wizerunek zawodowy?

Czym jest Business Professional?

Czym jest Business Casual?

Czy styl w pracy ma znaczenie?

Jakie są 4 główne atrybuty profesjonalnego wizerunku?

Jak stylistka może pomóc Ci wykreować Twój profesjonalny wizerunek

Czym jest styl w modzie?

W świecie mody „styl” jest zwykle skrótem oznaczającym „styl osobisty” lub sposób, w jaki dana osoba wyraża siebie poprzez wybory estetyczne, takie jak ubiór, dodatki, fryzura i sposób, w jaki zestawia strój w zestaw. To bardzo ważny element naszego życia, który ma ogromny wpływ na to jak się czujemy, oraz na to, jak odbierają nas inni.

Moda to sposób ubioru, który wyróżnia się i jest ceniony społecznie ze względu na swoją innowacyjność, kreatywność i znaczenie kulturowe. Styl, to charakterystyczny sposób ubierania się, który wykorzystuje indywidualny styl osoby noszącej dane ubranie, jednocześnie emanuje pewnością siebie i ogólnie jest atrakcyjny dla innych. Nasza szkoła stylistek kocha tę definicję!

Przeczytaj również: 3 łatwe sposoby na poprawę swojego profesjonalnego wizerunku – podpowiada szkoła stylistek

Czym jest wizerunek zawodowy?

Wizerunek zawodowy, to wizerunek jaki ktoś kreuje na swój temat w oparciu o wygląd i reputację. Wizerunek profesjonalisty może być przekazywany poprzez sposób, w jaki się ubierasz, sposób w jaki mówisz, sposób w jaki reagujesz na innych i sposób w jaki inni mówią o Tobie. W dzisiejszym zróżnicowanym miejscu pracy Twoje działania i motywy są stale poddawane kontroli. Bycie profesjonalistką w swojej dziedzinie wymaga znacznie więcej niż tylko wykonywania dobrej pracy. Na budowanie szanowanego wizerunku zawodowego wpływa wiele czynników i jest w tej definicji również miejsce na osobisty styl.

Czym jest Business Professional?

Business Professional, to styl ubioru, który jest bardzo konserwatywny. Obejmuje głównie garnitur lub komplety garniturów w neutralnych kolorach (czarny, granatowy, brązowy lub szary) w połączeniu z klasyczną bluzką zapinaną na guziki lub bluzką. Spódnice powinny sięgać do kolan, a spodnie powinny być pełnej długości. Obowiązkowe są buty z zakrytymi palcami, a obcas nie powinien być wyższy niż 5 cm. Jeśli chcesz, możesz także założyć płaski but, a widoczna biżuteria czy tatuaże są zabronione. Więcej na ten temat dowiesz się na naszym stylowym kursie online. Tymczasem poznaj podstawy szafy profesjonalnej biznes woman:

– Garnitur w jednolitym kolorze

– Czółenka z zakrytymi palcami i piętami

– Neutralne płaskie buty

– Konserwatywna, klasyczna bluzka

– Klasyczny sweter zapinany na guziki

– Prosta/czysta biżuteria

– Spódnice i sukienki do kolan

– Spodnie wizytowe o pełnej długości

Może to wydawać się nudne, ale w tym przypadku możesz jedynie bawić się różnymi teksturami i stylami, aby choć trochę urozmaicić profesjonalny wygląd. Pomocne będzie także dodanie akcesoriów (niezbyt głośnych i widocznych), które dodadzą charakteru Twojemu strojowi. Może to być ciekawa, klasyczna torebka oraz delikatny łańcuszek czy ciekawy zegarek.

Przeczytaj również: 4 sposoby na stylowe wzmocnienie swojej marki osobistej oraz awans na wysokie stanowisko- podpowiada szkoła stylistek

Czym jest Bisiness Casual?

Business Casual, to taki styl ubioru, który nie jest tak elegancki jak strój biznesowy, ale nadal jest bardzo podobny. Może zawierać pewne akcenty kolorów i/lub wzorów zmieszane z neutralnymi odcieniami. Kardigan w połączeniu ze spódnicą do kolan lub spodniami wizytowymi i bluzką, to idealne połączenie. Nasze szkolenie dla stylistek online jest przepełnione wiedzą również na ten temat.

Możesz nawet nosić coś tak swobodnego, jak krótsze spodnie (typu cygaretki), chinosy lub ciemne sprane dżinsy oczywiście w zależności od środowiska pracy. Pamiętaj jednak, że dżinsy niekoniecznie są uważane za strój biznesowy. W rzeczywistości można je ubrać do butów na obcasie i połączyć z bluzką i marynarką, aby uzyskać bardziej wyluzowany jednak wciąż biznesowy, swobodny styl chociażby w casualowy piątek, jeśli Twoja praca na to pozwala.

Dozwolone są:

– Kolorowe akcenty

– Bluzki/topy z nadrukiem

– Ciemne, sprane dżinsy (w zależności od środowiska pracy)

– Buty płaskie

– Obcasy

– Kardigany

– Swetry

– Spódnice i sukienki do kolan

– Krótsze spodnie/chino

Przeczytaj również: Budowanie wymarzonej szafy kapsułowej: jakie są 3 istotne czynniki do rozważenia? Podpowiada szkoła stylistek

Business casual zawsze wydaje się być ulubionym strojem większości z nas, zazwyczaj ze względu na wygodę i brak konieczności nadmiernego myślenia o stroju. Łatwiej jest go skompletować i jest znacznie wygodniejszy. Większą frajdę sprawia nam także zabawa różnymi kolorami i stylami, które zwykle nie sprawdzają się w przypadku profesjonalnego dress – codu. Profesjonalista biznesowy (jako styl), bardziej nadaje się na rozmowy kwalifikacyjne, a nawet do pracy, jeśli oczywiście w Twojej pracy panuje konserwatywny ubiór.

Po podsumowaniu różnic między nimi, który styl jest Twoim ulubionym? Czy Twoja praca wymusza którykolwiek z tych zasad ubioru? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to warto zainwestować w nasz fantastyczny kurs, szkolenie dla stylistek na poziomie master i skorzystać z wiedzy bez wychodzenia z domu!

Czy styl w pracy ma znaczenie?

Twój profesjonalny wizerunek jest kluczowym elementem kształtującym Twoją reputację. Jest częścią Twojej marki osobistej zarówno w miejscu pracy jak i poza nim. Odzwierciedla Twój wygląd, zachowanie, kompetencje, kulturę osobistą, które są nieodłącznymi elementami, które tworzą opinię na Twój temat. Dlatego nie warto tego bagatelizować – podpowiada nasza szkoła stylistek.

Oczywiście istnieje związek między naszym nastawieniem psychicznym, a wizerunkiem osobistym i zawodowym. Udany wizerunek zawodowy wpłynie na szereg ważnych korzyści osobistych i zawodowych, w tym na rozwój kariery, lepsze interakcje z klientami, zwiększoną samoocenę i lepsze relacje w pracy.

Przeczytaj również: Jak osiągnąć sukces w pracy jako osobista stylistka?

Jakie są 4 główne atrybuty profesjonalnego wizerunku?

Na osobowość zawodową składają się cztery elementy, na które zwraca uwagę nasza szkoła stylistek:

Strój i ubranie: czyli jak wyglądasz.

Język ciała: jak się zachowujesz i prezentujesz.

Postawa i zachowanie: czyli sposób myślenia i działania.

Rozmowa i język: sposób komunikowania się i angażowania innych.

Jak stylistka może pomóc Ci wykreować Twój profesjonalny wizerunek

Większość zawodowo aktywnych kobiet otacza się wieloma osobami, które pomagają im w wielu aspektach życia osobistego i zawodowego: stylistami fryzur i stylistami paznokci, trenerami fitness, nianiami, terapeutami, firmami sprzątającymi, profesjonalnymi trenerami, czy asystentkami. Lista jest naprawdę długa, a nasza szkoła stylistek poznała wiele takich kobiet, które szczerze o tym mówią i korzystają z pomocy innych osób.

Osobista stylistka może być integralną częścią tego zespołu. To coś więcej niż tylko osobiste zakupy czy porady dotyczące stylu. Chodzi o budowanie opartej na zaufaniu relacji z kimś, kto Cię zna i pracuje w Twoim imieniu. I tak jak każdy coach lub trener prowadzą Cię, uczą i rzucają wyzwania.

W jaki sposób osobisty stylista może Cię wesprzeć zawodowo?

Pomoże Ci stworzyć profesjonalny wizerunek, który chcesz zaprezentować

W jednej chwili Twój obraz może przekazać tak wiele informacji, jak sukces, status, charakter, osobowość i oczywiście styl. Wielu osobistych stylistek, to konsultantki ds. wizerunku, personal shopper z doświadczeniem w świecie biznesu, więc byli tam, gdzie Ty jesteś i rozumieją dynamikę miejsca pracy. Rozpoczynają od oceny między innymi Twojego stylu życia, zawodu, upodobań i budżetu. Będą z Tobą współpracować, aby określić Twój styl i sposób, w jaki chcesz być postrzegana. Często nazywane jest to „stylem opartym na tożsamości” i pozwala dopasować Twoje wewnętrzne pragnienia do tego, jak prezentujesz się na zewnątrz. Korzyści ze współpracy z osobistą stylistką są naprawdę ogromne!

Udekoruje Twoją garderobę oryginalnymi elementami

Każda osobista stylistka, która ukończyła naszą szkołę stylistek ma rozległą wiedzę na temat stylów, krojów, trendów, sklepów i marek, więc z łatwością każda z nich może wybrać dla Ciebie najciekawsze elementy Twojej garderoby. Najprawdopodobniej zrobi to lepiej i szybciej niż Ty! Każda z nich zaczyna od głębokiego zrozumienia Twojej osobowości i stylu. Następnie strategicznie robi zakupy w Twoim imieniu, osobiście wybierając dla Ciebie optymalne i najbardziej wszechstronne produkty i ubrania. Skorzystasz także na relacjach Twojej stylistki z markami, sklepami i krawcami. Każda z nich wie jak uzyskać jak najwięcej za Twoje pieniądze. Tego właśnie uczy nasza szkoła stylistek.

Przeczytaj również: Ile zarabia osobista stylistka i jak stać się tą najlepszą – zdradza nasza szkoła stylistek

Dzięki osobistej stylistce zaoszczędzisz ogromną ilość czasu -potwierdza to z doświadczenia nasza szkoła stylistek

Osobista stylistka sprawi, że Twoje poranki będą łatwiejsze i szybsze, eliminując domysły dotyczące ubierania się. Opracowuje dla Ciebie plan garderoby, a nawet tworzy osobiste cyfrowe tablice strojów, do których możesz zajrzeć na swoim osobistym portalu na komputerze lub telefonie. W trakcie tego procesu dokonasz także edycji swojej szafy, pozbywając się z niej elementów, które Ci nie służą. Kiedy osobista stylistka zrobi już dla Ciebie zakupy, luki w Twojej szafie zostaną wypełnione i będziesz mieć garderobę pełną tylko najlepszych ubrań, butów i akcesoriów. Jako szkoła stylistek wiemy, że ubranie bardzo dużo mówi o każdej z nas!

Nauczysz się, jak ubierać się zgodnie ze swoją sylwetką – nasza szkoła stylistek kładzie na to duży nacisk

Jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym) elementów dobrego stylu, jest odpowiedni krój i odpowiednia kolorystyka. Twoja osobista stylistka określi typ Twojej sylwetki i dobierze style, kroje, tkaniny i kolory, które będą Ci odpowiadać. Udzieli Ci wskazówek i nauczy Cię sztuczek, dzięki którym możesz wykorzystać swoje najmocniejsze strony i wyeliminować problematyczne obszary. Tylko pomyśl jaka to oszczędność czasu, pieniędzy i energii!

Ubierze Cię na ważne wydarzenia, takie jak przemówienia

Każda osobista stylistka tworzy stroje na ważne prezentacje, przemówienia, wywiady w mediach i podróże służbowe. Może wykorzystać wyłącznie to, co masz w szafie lub zasugerować dodatkowe elementy, które wzbogacą Twój strój. Potrafi stworzyć odpowiedni wygląd dla publiczności, przed którą przemawiasz i środowiska w którym przemawiasz. Przygotuje stroje i sporządzi listę rzeczy do spakowania na podróż służbową. W ten sposób możesz skupić się na ważniejszych rzeczach… na przykład na wykonaniu świetnej roboty! Praca z osobistą stylistką ostatecznie sprowadza się do zbudowania PEWNOŚCI SIEBIE. Pomaga Ci stać się najbardziej autentyczną i pewną wersją siebie.

Justyna Krawczyk – założycielka New Style Academy

Zdjęcia: Pinterest

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek