Budowanie wymarzonej szafy kapsułowej: jakie są 3 istotne czynniki do rozważenia? Podpowiada szkoła stylistek

W CO UBRAĆ SIĘ DO PRACY(6)_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 6 minut-

Tworzenie garderoby kapsułowej jest jak budowanie fundamentu pod swój osobisty styl. Chodzi o stworzenie kolekcji wszechstronnych i ponadczasowych elementów, które bez wysiłku odzwierciedlają Twój styl życia, osobowość i kształt ciała. W tym artykule omówimy trzy kluczowe czynniki, które poprowadzą Cię do zbudowania wymarzonej garderoby kapsułowej. Nasza szkoła stylistek doskonale wie, że jest to obecnie panujący trend wśród klientek, więc jeśli i Ty chcesz z niego skorzystać, to teraz stanie się to dużo łatwiejsze.

Jeśli chcesz się stać specjalistką osobistą stylistką i doradzać nie tylko najbliższym, ale uczynić z tego swój zawód, to wybierz najlepsze szkolenie dla stylistek online, dzięki któremu zaczniesz tę niezwykłą przygodę bez wychodzenia z domu.

Spis treści:

Zrozumienie swojego stylu życia

Określenie swojej osobowości

Musisz poznać swoją sylwetkę

Czym jest szafa kapsułowa

Korzyści wynikające z szafy kapsułowej

Budowanie wymarzonej szafy kapsułowej – co jest najważniejsze

1. Zrozumienie swojego stylu życia

Twój styl życia służy jako płótno, na którym namalowana jest Twoja kapsułowa garderoba. Mówimy o tym podczas naszego szklenia dla stylistek i podczas każdego wydarzenia dla kobiet, które szukają swojego stylu. Poświęć chwilę na zastanowienie się nad swoimi codziennymi czynnościami, rutyną i środowiskiem w którym się znajdujesz. Czy jesteś zapracowaną przedsiębiorczynią z dobrze prosperującym biznesem? Podróżniczką żądną przygód, zawsze w ruchu? A może rodzicem, mamą, pozostającą w domu łącząc wiele obowiązków?

Weź pod uwagę różne okazje i miejsca w których regularnie bywasz, takie jak praca, wydarzenia towarzyskie, zwykłe wyjścia lub specjalne okazje. To zrozumienie pomoże Ci określić rodzaje odzieży i strojów, które najlepiej będą pasować do Twojego stylu życia. Na przykład dyrektor generalna może priorytetowo traktować dopracowane i dopasowane ubrania służbowego, eleganckiego, podczas gdy osoba często podróżująca może zdecydować się na wygodne, ale stylowe rzeczy.

Nasze szkolenia dla stylistek, to kwintesencja podstaw, dzięki którym budowanie szafy kapsułowej staje się łatwiejsze. Każda kobieta powinna stać się swoją osobistą stylistką, a jeśli Ci się spodoba, to możesz pracować w tym zawodzie pomagając innym.

Przeczytaj również: 3 kroki do zwiększenia pewności siebie również w kwestii stylu – zdradza szkoła stylistek

2. Określenie swojej osobowości

Twój osobisty styl jest potężną formą wyrażania siebie. Odzwierciedla to, kim jesteś i jak chcesz być postrzegana przez świat. Tworząc garderobę kapsułową, ważne jest to, aby wypełnić ją elementami, które współgrają z Twoją wyjątkową osobowością.

Poświęć chwilę na rozważenie swoich preferencji stylistycznych. Czy przyciąga Cię klasyczna elegancja, klimat bohemy, minimalizm czy odważne i żywe kolory? Zastanów się nad stylami, wzorami i teksturami, które sprawiają, że czujesz się pewnie i autentycznie. Integracja elementów pasujących do Twojej osobowości sprawi, że Twoja garderoba kapsułowa naprawdę będzie sprawiać wrażenie przedłużenia Ciebie. Nasza szkoła stylistek widziała setki razy efekty tej pracy, które były powalające i zmieniające nie tylko samopoczucie ale też życie.

Przeczytaj również: Kariera w modzie: jakie możliwości ma osobista stylistka – zdradza nasza szkoła stylistek

3. Musisz poznać swoją sylwetkę

Każde ciało jest pięknie i wyjątkowe, a zrozumienie jego kształtu ma kluczowe znaczenie przy tworzeniu garderoby kapsułowej. Wybierając odzież podkreślającą proporcje ciała, możesz podkreślić swoje naturalne cechy i zwiększyć pewność siebie. Tego również nauczysz się podczas naszych szkoleń dla stylistek.

Poświęć trochę czasu na ocenę kształtu swojego ciała – czy jest to sylwetka Ramiona Venus, Zmysłowe Biodra, Skrzydła Anioła, Super Sporty, Słodka Mandarynka, czy jakakolwiek inna odmiana kobiecych kształtów. Określ obszary, które chcesz podkreślić i te, które wolisz ukrywać. Poszukaj stylów i sylwetek, które uzupełniają kształt Twojego ciała i tworzą zrównoważony, harmonijny wygląd. Możesz to również zrobić podczas kursu online Zostań Osobistą Stylistką poziom basic.

Budowanie garderoby kapsułowej, to ekscytująca podróż, która pozwala stworzyć kolekcję ubrań, która naprawdę odzwierciedla to, kim jesteś. Biorąc pod uwagę Twój styl życia, osobowość i sylwetkę, położysz podwaliny pod garderobę, która przyniesie Ci radość, pewność siebie i pozwoli Ci panować nad każdym miejscem do którego wejdziesz.

Przeczytaj również: 7 sposobów na to, aby Twoje ubranie pomogło Ci osiągnąć to, czego chcesz – podpowiada nasza szkoła stylistek

O czym warto pamiętać?

Pamiętaj, że Twoja garderoba kapsułowa jest odzwierciedleniem Twojego unikalnego stylu, więc postaw na indywidualność i dokonuj wyborów zgodnych z Twoimi preferencjami i potrzebami. Mając na uwadze te trzy istotne czynniki, jesteś na dobrej drodze do stworzenia garderoby kapsułowej swoich marzeń takiej, która bez wysiłku wspiera Twój styl życia, podkreśla Twoją osobowość i podkreśla Twoje naturalne piękno. Nasza szkoła stylistek kładzie na to szczególny nacisk.

Jeśli jednak jesteś na samym początku i chcesz wiedzieć jak zbudować swoją szafę kapsułową, od czego zacząć, co jest ważne i jak na to zjawisko spojrzeć szerzej, to to czytaj dalej. Będziesz mogła sama postawić pierwsze kroki jako stylistka swojej szafy.

Czym jest szafa kapsułowa?

Szafa kapsułowa to starannie dobrana kolekcja niezbędnych elementów garderoby, które można ze sobą łączyć i dopasowywać, tworząc różnorodne stylizacje. Zwykle składa się z ograniczonej liczby wysokiej jakości, wszechstronnych elementów, które odzwierciedlają Twój osobisty styl i można je nosić zamiennie w różnych porach roku. Nasze szkolenia dla stylistek to kwintesencja stylu, osobowości i charakteru, który warto podkreślić.

Koncepcja garderoby kapsułowej opiera się na idei posiadania mniejszej liczby, ale dobrze wybranych elementów, które naprawdę kochasz, dobrze do Ciebie pasują i które dobrze ze sobą współpracują. Koncentrując się na jakości, a nie na ilości, możesz uporządkować swoją garderobę i wyeliminować bałagan, rzeczy, które rzadko nosisz lub które nie pasują do Twojego stylu. Nasza szkoła stylistek głośno o tym mówi tak często jak to tylko możliwe!

Przeczytaj również: Jak otworzyć butik z ubraniami – nasza szkoła stylistek przygotowała kompletny przewodnik

Korzyści wynikające z szafy kapsułowej

Łatwiejsze podejmowanie codziennych decyzji

Dzięki wyselekcjonowanej kolekcji odzieży, która dobrze do siebie pasuje, będziesz spędzać mniej czasu na zastanawianiu się, w co się ubrać każdego dnia. Każdy element Twojej garderoby kapsułowej jest wybierany celowo, co ułatwia komponowanie stylowych stylizacji bez wysiłku. Wie to każda osobista stylistka, wiesz teraz i Ty! Życie w większym flow jest cudowne.

Oszczędności i korzyści z dobrych inwestycji

Inwestycja w wysokiej jakości, wszechstronne elementy garderoby kapsułowej może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze. Zamiast ciągle kupować modne, krótkotrwałe ubrania, skoncentrujesz się na ponadczasowych klasykach, które można nosić sezon po sezonie. Musisz to wiedzieć dla siebie, ale jeśli chcesz zostać stylistką, to musisz o tym pamiętać każdego dnia.

Zwiększona pewność siebie

Kiedy Twoja garderoba składa się z elementów w których czujesz się świetnie, w naturalny sposób odczujesz wzrost pewności siebie. Dzięki garderobie kapsułowej możesz mieć pewność, że zawsze masz do dyspozycji stylowe i podkreślające figurę opcje, kolory podkreślające Twoją urodę, które pozwolą Ci czuć się pewnie w każdej sytuacji. To priorytet w naszej szkole stylistek.

Łatwiejsze podejmowanie decyzji

Dzięki specjalnie dobranej kolekcji ubrań, które dobrze do siebie pasują, będziesz spędzać mniej czasu na zastanawianiu się, w co się ubrać każdego dnia. Każdy element Twojej garderoby kapsułowej jest wybierany celowo, co ułatwia komponowanie stylowych stylizacji bez wysiłku. Ważne, abyś o tym pamiętała bez względu na to, czy chcesz pracować jako stylistka, fryzjerka czy nauczycielka.

Udoskonalony styl osobisty

Budowanie garderoby kapsułowej zachęca do zdefiniowania i udoskonalenia swojego osobistego stylu. Starannie dobierając swoją kolekcję, zyskasz lepsze zrozumienie tego, co naprawdę odzwierciedla Twój gust i preferencje, co zaowocuje bardziej spójnym i autentycznym stylem. A jeśli chcesz zająć się doradzaniem innym, pracować jako osobista stylistka, to musisz o tym koniecznie pamiętać.

Oszczędność czasu i mniej stresu

Dzięki dobrze zaplanowanej szafie kapsułowej spędzisz mniej czasu i energii na zakupach, na organizowaniu swojego wizerunku i wyborach swoich ubrań. Twoja garderoba stanie się funkcjonalną i efektywną częścią Twojego codziennego życia, uwalniając przestrzeń mentalną na ważniejsze sprawy. Każda wyszkolona przez nas osobista stylistka wie, że styl, wizerunek, to tylko część większej przemiany do której zachęcamy kobiety. Bo nasza szkoła stylistek wie, do czego doprowadza wiara w siebie i moc spełniania swoich marzeń i celów.

Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie garderoby kapsułowej umożliwia nadanie priorytetu jakości, zdefiniowanie osobistego stylu i uproszczenie codziennej rutyny. To transformacyjna podróż, która wnosi jasność, pewność siebie i odnowione poczucie wyrażania siebie w Twojej garderobie i poza nią.

Budowanie wymarzonej szafy kapsułowej – co jest najważniejsze

Najważniejsze jest to, aby uczyć się od najlepszych, szukać inspiracji, ale zawsze opierając się na własnych wartościach. Bo definicje są różne i mogą się znaleźć w nich elementy, które mieszczą się w szafie kapsułowej ale wcale Tobie nie będą odpowiadały. Najważniejsze, to żyć w zgodzie ze sobą również w temacie stylu. To zawsze podkreśla nasza szkoła stylistek, cały nasz wspaniały zespół i ja. Tak od serca, w szczerości i chęci podania Ci ręki w drodze do marzeń.

Justyna Krawczyk – założycielka szkoły dla stylistek i kreatorek mody

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek