4 powody, dla których Twój wygląd nie powinien schodzić na dalszy plan – podpowiada najlepsza szkoła stylistek

portrait-4531129_1280_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 5 minut-

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, szczególnie w świecie sprzedaży. Jeśli masz firmę, to zajmujesz się sprzedażą czy tego chcesz, czy też nie. Jako ekspert w swojej dziedzinie być może słyszałaś, że Twój wygląd nie ma znaczenia, a jedynie to, czym się zajmujesz.

To wszystko jest prawdą w przypadku niektórych zawodów, ale nie jest prawdą w przypadku większości z nich. Prezencja nie dotyczy tylko Twoich ubrań, ale także akcesoriów, fryzury, zapachu, postawy, języka ciała, tonu głosu i poziomu energii z jaką mówisz i poruszasz się. To pełny pakiet, który może Cię zbudować lub złamać. Mówimy to z doświadczania jako szkoła stylistek, która na swojej drodze spotyka wiele kobiet, przedsiębiorców, managerów i uczestniczy w przeróżnych spotkaniach. Nie ma wątpliwości – to, jak wyglądasz jest po prostu ważne. Potwierdza to nasza szkoła stylistek, nasz zespół i każda osobista stylistka, która skończyła nasze szkolenie.

Nie wiesz od czego zacząć budowanie swojego wizerunku? Oto kilka powodów, dla których Twój wygląd nie powinien schodzić na dalszy plan w Twojej firmie, działaniach biznesowych oraz w Twoim życiu osobistym.

Spis treści:

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Jesteś swoją marką osobistą

Twoja publiczność będzie traktować Cię poważniej

Twoja ogólna wydajność wzrośnie

Dlaczego więc Twój wygląd nie powinien schodzić na dalszy plan?

Co zrobić, jeśli nie wiesz od czego zacząć

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Ludzie nieustannie Cię oceniają każdego dnia bez względu na to, kim jesteś i co robisz. Choć może się to wydawać płytkie, jest to bardzo prawdziwe i zawsze będzie prawdziwe, bez względu na wszystko. Jeśli szczerze się nad tym zastanowisz, to Ty też to robisz. Szczególnie jeśli interesujesz się modą, czy pracujesz już jako osobista stylistka. Robisz to nieustannie.

Wyobraź sobie, że idziesz na randkę w ciemno. Tak naprawdę widziałaś tylko kilka jego zdjęć w mediach społecznościowych, ale oboje byliście w stałym kontakcie za pośrednictwem wiadomości tekstowych i e-maili. Naprawdę pociąga Cię jego osobowość i miłość do zwierząt i rodziny. Po kilku tygodniach budowania relacji oboje znajdujecie czas na spotkanie i randkę. Jesteś podekscytowana! Zakładasz swój ulubiony strój i idziesz do restauracji. Przychodzisz kilka minut wcześniej i zostajesz przywitana przez faceta w pomiętej koszulce i brudnych dżinsach. Jak się czujesz? Nadal myślisz, że wygląd nie ma znaczenia? Każda osobista stylistka powie Ci, że to nie jest prawda. Albo okłamujesz samą siebie, albo masz przekonania, które wyniosłaś z domu lub z otoczenia w którym dorastałaś.

Pamiętaj, że tak samo działa to w biznesie. Możesz być najlepsza w tym, co robisz, ale dla kogoś, kto Cię nie zna ważne jest, aby zaimponować również wizerunkiem zewnętrznym. Oczywiście ważne jest to, aby zachować autentyczność i wierność sobie, ale najlepszym rozwiązaniem jest pokazanie tego, co najlepsze na Twój temat.

Przeczytaj również: 3 nawyki stylistyczne, które musisz porzucić, aby pozbyć się stresu – podpowiada szkoła stylistek

Jesteś swoją marką osobistą

Sposób w jaki zaprezentujesz się światu, będzie odzwierciedlał Twój biznes i markę osobistą. Pomyśl o niektórych znanych markach, które widzisz codziennie czy znasz z książek czy filmów: Apple, Samsung, Chanel czy Dior.

Co przychodzi Ci na myśl, gdy myślisz o tych markach? Wszystkie te marki wyrobiły sobie reputację, która reprezentuje luksus, wygodę i innowację. To, jak postrzegają je klienci i reszta świata jest dokładnie takie, jak chcesz, abyś i Ty była postrzegana przez Twoich klientów i potencjalnych klientów. Chcesz, aby każdy kto korzysta z Twoich produktów i/lub usług, miał poczucie, że właśnie dokonał najlepszej inwestycji w siebie. A wyrzuty sumienia kupującego powinny być ostatnią rzeczą o której myślą.

Kiedy ubierasz się rano lub przed spotkaniem, zastanów się, co mówi o Tobie Twój strój i czy jest on zgodny z komunikatem, który chcesz przekazać światu. Jeśli masz wątpliwości i wciąż nie wiesz jak sobie poradzić ze swoim codziennym wizerunkiem, to zapraszamy Cię na idealny kurs online dla Ciebie, aby zrozumieć jak stać się swoją osobistą stylistką.

Twoja publiczność będzie traktować Cię poważniej

Ubieraj się do pracy, którą chcesz zdobyć, a nie tak jakbyś już ją miała. Co przez to mam na myśli? Zaprezentuj się w najbardziej profesjonalny sposób. Nawet jeśli widziałaś danego klienta już tysiąc razy, Twój wspaniały wizerunek z dużym prawdopodobieństwem skłoni go do podpisania umowy jeśli jeszcze tego nie zrobili. Nigdy nie odpuszczaj myśląc, że już się znacie i że pierwsze wrażenie, to już przeszłość. Zapewne to pierwsze wrażenie sprawiło, że nadal rozmawiacie i negocjujecie, ale każde spotkanie to okazja do tego, aby przekonać potencjalnego klienta do tego, że warto właśnie z Tobą współpracować.

Kiedy ubierasz się profesjonalnie, będziesz postrzegana jako osoba posiadająca władzę i decyzyjność, więc ludzie chętniej Cię słuchają i są ciekawi Twojej opinii, bo stajesz się dla nich autorytetem. Kto nie chce być szanowanym właścicielem firmy?

Przeczytaj również: 3 łatwe sposoby na poprawę swojego profesjonalnego wizerunku – podpowiada szkoła stylistek

Twoja ogólna wydajność wzrośnie

Pamiętasz swoje przedstawienie w liceum, kiedy wybrano Cię do zagrania głównej roli? Podczas przygotowań do przedstawienia zawsze była próba generalna. Zasadniczo przećwiczyłaś całą sztukę od początku do końca w swoim kostiumie, jakby to był dzień otwarcia. Dzięki temu łatwiej Ci było wczuć się w graną przez Ciebie postać i naprawdę poczułaś się zaangażowana i oddana na sto procent.

Cóż, posiadanie firmy to w zasadzie to samo. Jesteś wiodącą osobą w swojej firmie i nadszedł czas, abyś zaczęła się tak zachowywać. Ubierając się jak profesjonalistka, jaką jesteś, poczujesz się lepiej i będziesz osiągać lepsze wyniki. A kiedy poczujesz się lepiej, jesteś mniej podatna na popełnianie błędów i masz jasność umysłu, aby dać z siebie wszystko. Czujesz się pewnie, nic Cię nie rozprasza i wiesz, że jesteś spójna z tym, kim naprawdę jesteś.

Jesteś twarzą swojej marki i nie możesz pozwolić, aby sposób w jaki się ubierasz przeszkodził Ci w tym. Następnym razem, gdy będziesz spotykać się z klientami, czy będziesz prowadzić spotkania lub wydarzenia i przemawiać przed salą pełną potencjalnych klientów, upewnij się, że Twoje ubranie jest wyprasowane, masz uczesane włosy i wypolerowane buty. Zdziwiłabyś się jak duża to różnica zarówno dla odbiorców jak i dla Ciebie samej.

Przeczytaj również: 4 sposoby na stylowe wzmocnienie swojej marki osobistej oraz awans na wysokie stanowisko- podpowiada szkoła stylistek

Dlaczego więc Twój wygląd nie powinien schodzić na dalszy plan?

Podczas naszych szkoleń, kursów online czy wydarzeń w których bierzemy udział, mówimy nie tylko o wyglądzie, wizerunku samym w sobie, ale o całej psychologii, która jest elementem połączonym z wizerunkiem zewnętrznym. Badania pokazują, że wtedy, gdy nasz wygląd jest zaniedbany, przypadkowy, byle jaki, to nasza pewność siebie maleje. Czujemy się gorsze, brak nam argumentów, pewności, że wiemy dokąd zmierzamy. Natomiast wtedy, gdy nasz wizerunek jest spójny z tym kim naprawdę jesteśmy, jest zadbany, stylowy, to nabieramy pewności i mocy. Nie ma co więcej poddawać pod wątpliwość tego tematu, tylko warto zadbać również o tę sferę, która jest integralną częścią każdego z nas. Tak jak jedzenie, mieszkanie, przyjaciele, praca, porządek lub bałagan….wszystko co nas otacza, wszystko to, co nas dotyczy jest ważne i wpływa na nas każdego dnia.

Co zrobić, jeśli nie wiesz od czego zacząć

Nie wiesz od czego zacząć? Napisz do nas, a polecimy Ci najlepszą, wyszkoloną przez nas stylistkę w Twoim mieście! Pamiętaj, że korzystanie z pomocy specjalistów jest szalenie ważne i jest na wyciągnięcie ręki. Skończyły się czasy kiedy osobista stylistka była tylko dla celebrytów, aktorów czy osób zamożnych. Dziś to usługa z której korzysta wiele kobiet i mężczyzn, którzy mają świadomość tego, że wizerunek jest ważny. Wiedzą też ile godzin spędzili na poszukiwaniu rzeczy w sklepach, których nigdy nie znaleźli. Osobista stylistka jest dziś jak fryzjerka czy kosmetyczka, na którą może pozwolić sobie większość z nas.

Justyna Krawczyk – założycielka szkoły dla stylistek

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek