Jak „metoda trzech słów” pomoże Ci zdefiniować Twój osobisty styl – nasza szkoła stylistek to wie

W CO UBRAĆ SIĘ DO PRACY(12)

-Czas czytania: 4 minuty-

W dzisiejszym świecie inspiracje są łatwo dostępne wszędzie, od Pinterest, Instagram, po TikTok-a, a trendy pojawiają się dosłownie na każdym kroku. Więc z jednej strony mamy dużo możliwości, a z drugiej strony łatwo się pogubić i trudno wyrobić sobie własne zdanie na temat własnego stylu. Na szczęście istnieje prosta metoda, która może Ci pomóc, stworzona przez Allison Borstein, nowojorską stylistkę. Metoda trzech słów, to praktyka, która pomaga określić dokładnie jaki jest Twój styl.

Spis treści:

Na czym polega metoda trzech słów?

W jakich sytuacjach nasza szkoła stylistek korzysta z tej metody?

Jak działa ta metoda?

Jakie są moje trzy słowa?

W jaki sposób ta metoda pomaga zdefiniować Twoje poczucie stylu?

Czy ta metoda jest dla każdego?

Na czym polega metoda trzech słów?

Fantastyczne w tej metodzie jest to, że jest całkiem prosta; wystarczy, że wybierzesz trzy przymiotniki, które Twoim zdaniem definiują Twój osobisty styl. Allison wyjaśnia, że wybrane przez Ciebie przymiotniki służą do „opisywania Twojego obecnego stylu i/lub stylu, do którego dążysz”. Warto też pamiętać, że te odpowiedzi, określenia, muszą być szybkie, aby za długo ich nie analizować i poczuć to, kim jesteś i jaki jest Twój styl, albo do czego chcesz dążyć.

Te słowa służą jako punkt odniesienia przy ubieraniu się i budowaniu garderoby. Można je oczywiście zmienić w dowolnym momencie swojej podróży stylistycznej, więc nie kieruj się zbytnio sztywnym wyborem trzech słów – niekoniecznie są to Twoje słowa na całe życie. Bądź elastyczna – podpowiada nasza szkoła stylistek.

W jakich sytuacjach nasza szkoła stylistek korzysta z tej metody?

„Metoda trzech słów” towarzyszy nam podczas szkoleń dla stylistek, gdzie kluczową częścią drugiego dnia, jest praktyka i ubieranie klientek. Podczas ostatniego szkolenia indywidualnego dla Justyny, która otwiera swój outlet z markowymi ubraniami AS w Toruniu, zorganizowaliśmy cztery „modelki”, które wcieliły się w rolę klientek, aby uczestniczka naszego szkolenia mogła poczuć na czym to polega i dlaczego ta wiedza jest taka ważna dla każdej właścicielki butiku modowego. Aby dowiedzieć się o jakim stylu marzy kobieta, która się do nas zgłasza, wystarczą te trzy słowa, aby złapać odpowiedni kierunek i ułatwić sobie pracę jako osobista stylistka.

Przeczytaj również: Jaki jest Twój archetyp stylu? Chcesz się dowiedzieć? Zobacz jak – podpowiada szkoła stylistek

Jak działa ta metoda?

Pierwszym krokiem jest otwarcie szafy i wyciągnięcie rzeczy, które cały czas nosisz. Powieś je lub umieść w całym pokoju, abyś mogła wizualizować je wszystkie w jednym miejscu. Allison podkreśla, że nie są to ubrania, które koniecznie lubisz najbardziej, ale raczej te, które koniecznie musisz mieć w swojej garderobie.

Kiedy już wyciągniesz wszystkie te elementy, cofnij się o krok i przeanalizuj je. Zadaj sobie pytanie, jak opisałabyś te poszczególne elementy Twojej garderoby. Przyjrzyj się ich podobieństwom i różnicom, od fasonu po nadruki. Na przykład jeśli wyciągnęłaś kilka luźnych marynarek i luźnych dżinsów, słowem opisującym Twój styl może być „oversize”. Jeśli wyciągnęłaś dużo szarej, czarno-białej odzieży, jedno z Twoich słów może brzmieć „neutralny” lub „minimalny”. W ten sposób trafiasz na pierwsze dwa słowa.

Trzecie słowo jest nieco inne – opisuje Twój wymarzony styl. Aby znaleźć przymiotnik na to, przejrzyj Pinterest, konta celebrytów, infuencerki i wpływowe osobistości, których styl podziwiasz, oraz projektantów, których lubisz. Kiedy już zbierzesz najważniejsze źródła inspiracji, wybierz jedno słowo, które je łączy. Dzięki temu dowiesz się w jakim kierunku chcesz, aby Twój styl zmierzał w przyszłości i pomożesz samej sobie uniknąć dokonywania impulsywnych zakupów, które zbytnio odbiegają od Twoich wyobrażeń estetycznych.

Nadal nie możesz znaleźć swoich odpowiednich słów? Allison sugeruje, abyś zadzwoniła do przyjaciółki i poprosił ją o opisanie Twojego stylu. Możesz także spróbować stworzyć mapę stylu, a następnie wybrać pierwsze słowa, które przychodzą Ci na myśl, gdy na nią spojrzysz.

Przeczytaj również: 4 powody, dla których Twój wygląd nie powinien schodzić na dalszy plan – podpowiada najlepsza szkoła stylistek

Jakie są moje trzy słowa?

Jestem absolutnie zakochana w modzie, uwielbiam ubrania i to, co robią z osobą, która je zakłada. Od lat pracuję jako Style Coach (osobista stylistka + life coach w jednym) i wiem jak bardzo liczy się to, co na siebie zakładamy. Na nasze szkolenia dla stylistek przyjeżdżają kobiety z całej Polski nie tylko po to, aby nauczyć się tego zawodu, ale również po to, aby odkryć swój styl.

I ja też odkryłam swój styl między innymi za pomocą metody trzech słów. Po wyciągnięciu moich luźnych, długich, kaszmirowych spodni, dopasowanego, długiego swetra w neutralnym kolorze i niewiarygodnie oryginalnej kurtki w kolorze fuksji od włoskiego projektanta i kilku innych rzeczy, udało mi się poprzestać na trzech słowach: „bez wysiłku”, „z klasą” i „szykownie”.

Przeczytaj również: 3 nawyki stylistyczne, które musisz porzucić, aby pozbyć się stresu – podpowiada szkoła stylistek

W jaki sposób ta metoda pomaga zdefiniować Twoje poczucie stylu?

Teraz, gdy masz swoje trzy słowa, masz ramy, których możesz użyć do uporządkowania swojej garderoby. Te słowa posłużą Ci jako wskazówka podczas zakupów i pomogą Ci w porannym kompletowaniu stylizacji. Mając te słowa na uwadze, będziesz w stanie stworzyć stroje, które będą bardziej pasować do Twojego wymarzonego stylu.

A kiedy poczujesz pokusę, aby wziąć udział w kolejnym stylowo zakupowym wyzwaniu TikTok-a, przypomnij sobie swoje trzy słowa. Jeśli pozycja w Twoim sklepowym koszyku nie pasuje do nich, najlepiej zostawić ją tam, gdzie jest. Pamiętaj, że ta metoda nie jest twardą i szybką zasadą, według której musisz żyć. Jest płynna i może ewoluować na przestrzeni miesięcy i lat, w miarę jak zmieniają się Twoje zainteresowania, ciało i gust. Ma pomagać, a nie utrudniać Ci życie.

Czy ta metoda jest dla każdego?

Ta metoda, jest dla każdej osoby, która otwarcie poszukuje wsparcia w codziennym stylu. Nie każdy może sobie pozwolić na usługę osobistej stylistki, czy nie ma na nią otwartości z różnych powodów. Dlatego dzielimy się naszymi przemyśleniami, doświadczeniem, z którego może skorzystać każda z nas zupełnie bezpłatnie. Nasza szkoła stylistek jest miejscem w którym spotykają się kobiety ze swoimi historiami, doświadczeniami i przemyśleniami. Każda uczestniczka naszych szkoleń czy kursów online wnosi swoją mądrość, wrażliwość i przemyślenia. My zbieramy to w całość i dzielimy się z tymi, którzy chcą z tego skorzystać.

Justyna Krawczyk – założycielka szkoły stylistek

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek