Jak wygląda nasze szkolenie dla osobistych stylistek i dlaczego warto wybrać właśnie nasze – podpowiada szkoła stylistek

328313251_728622428984462_3713512710336406462_n

-Czas czytania: 6 minut-

Czy kochasz zakupy na tyle, że mogłabyś spędzić na tym resztę życia? Uwielbiasz też ubierać innych i czujesz, że masz do tego talent, a koleżanki zawsze pytają Ciebie o radę?

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – możesz robić zakupy do upadłego i co ważne – zarabiać na tym! Wiele zapracowanych osób ma mnóstwo pieniędzy, ale nie ma czasu ich wydać. A dla każdej z tych osób wizerunek jest ważny, czasem nawet szalenie ważny. Bo wszystkie osoby pracujące na wysokich stanowiskach, managerowie, specjaliści, eksperci, a nawet psychologowie, lekarze oraz dziennikarze, muszą odpowiednio prezentować się światu. Tylko mała część ma swoje uniformy za którymi może się schować i wtedy ważne jest jedynie to, aby wizerunek był zadbany. Dlatego masz ogromny potencjał i możliwości pomagania innym i łączenia z zawodem tego, co kochasz robić.

Jesteś gotowa? Koniecznie zobacz jak wygląda nasze szkolenia i dlaczego nasza szkoła stylistek to odpowiedni wybór.

Spis treści:

Wymarzona praca dla Ciebie – personal shopper, osobista stylistka

Od czego zacząć, aby stać się osobistą stylistką

Jak zostać osobistą stylistką w 7 prostych krokach

Na co powinnaś zwrócić uwagę wybierając szkolenie?

Jak więc wygląda nasze szkolenie dla osobistej stylistki i dlaczego warto postawić na naszą szkołę dla stylistek?

Wymarzona praca dla Ciebie – personal shopper, osobista stylistka

Zostanie osobistą stylistką, to wymarzona praca dla każdego, kto chce spędzić pół dnia na chodzeniu po domach towarowych, centrach handlowych, targach modowych i zarabianiu na tym świetnych pieniędzy. Jako personal shopper, stylistka, odpowiadasz za zrozumienie preferencji i potrzeb swojego klienta, aktualnych trendów w modzie oraz tego, jak szybko i sprawnie poruszać się po sklepach.

Możesz także od czasu do czasu udać się na zakupy ze swoim klientem, aby pomóc mu wybrać odpowiednie elementy do stworzenia nowych strojów i udzielić porady. Ale Twoim głównym zajęciem może być coś innego, na przykład prowadzenie szkoleń dla biznesu, tworzenie swojego kanału na YouTube lub też praca w telewizji przy organizacji stylizacji dla dziennikarzy czy też praca przy konkretnym projekcie. Wybór jest ogromny i należy on do Ciebie.

Przeczytaj również: 3 kroki do zwiększenia pewności siebie również w kwestii stylu – zdradza szkoła stylistek

Od czego zacząć, aby stać się osobistą stylistką

To lukratywna praca w niepełnym wymiarze godzin, która może zamienić się w satysfakcjonującą ścieżkę kariery, jeśli zbudujesz dużą sieć kontaktów, będziesz otwarta i zaangażowana. Aby zostać personal shopper, stylistką mody potrzebujesz najlepszego szkolenia, aby w pełni zrozumieć zasady tej pracy oraz zdobyć umiejętności, które uzupełnią Twój wrodzony talent.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie kariery byłoby chociażby dołączenie do zespołu stylistek pracujących dla centrum handlowego lub też dołączenie do zespołu stylistki, która posiada duże doświadczenie oraz zespół z którym pracuje. Dzięki szkoleniom i praktyce dowiesz się, jak zostać osobistą stylistką i kreować wymarzony wizerunek swoich klientów. Następnie możesz wykorzystać to doświadczenie i kontakty z klientami, aby przyspieszyć swój osobisty sukces.

Przeczytaj również: Ile zarabia osobista stylistka i jak stać się tą najlepszą – zdradza nasza szkoła stylistek

Jak zostać osobistą stylistką w 7 prostych krokach

Jeśli nie wiesz jak zacząć, nie martw się. Oto pełny opis procesu, który pomoże Ci lepiej zrozumieć, jak zostać osobistą stylistką.

Krok 1: Wybierz niszę i określ dokładnie co chcesz robić

Zacznij od wybrania swojego ulubionego obszaru w branży zakupów osobistych i stylu. Najpopularniejszym wyborem jest moda w tym zakupy czy przegląd szafy, ale możesz wybrać spośród możliwości o których mówimy już podczas pierwszej lekcji podczas naszego szkolenia stacjonarnego Zostań Osobistą Stylistką czyli: praca w telewizji, praca sklepie odzieżowym, szkolenia dla marek modowych, szkolenia z dress codu dla biznesu lub też pisanie artykułów modowych do gazet oraz portali internetowych.

Krok 2: Zdobądź doświadczenie

Najszybszym sposobem na zdobycie doświadczenia i wiedzy w danej dziedzinie jest znalezienie w niej pracy. Zostań sprzedawcą w sklepie z ubraniami, stylistką witryn czy osobistą stylistką marki modowej. Celem jest zdobycie umiejętności obsługi klienta, które pozwolą Ci zrozumieć ich potrzeby. Jeśli masz napięty harmonogram i nie możesz podjąć innej pracy w pełnym wymiarze godzin, nie martw się. Możesz zdobyć doświadczenie, oferując usługi zakupów osobistych swoim znajomym i rodzinie. Następnie możesz użyć strojów, zdjęć oraz ich opinii w na swojej stronie www oraz w portfolio.

Dodatkowo przeczytaj i dowiedz się jak stać się najlepszą stylistką i jak osiągnąć sukces w tym zawodzie, abyś wiedziała dokąd może Cię ta droga doprowadzić i jak wejść na sam szczyt.

Krok 3: Zadbaj o odpowiednią edukację

Chociaż nie potrzebujesz dyplomu, aby odnieść sukces, to ukończenie szkolenia lub kursu online dla osobistej stylistki zapewni Ci ogromną przewagę. Nie tylko nauczysz się od podstaw tego wspaniałego zawodu, ale też będziesz czuć się pewniej wtedy, gdy będzie za Tobą stało świetne szkolenia i wiedza zdobyta w najlepszej szkole dla stylistek. Dlaczego tak o sobie mówimy? Bo potwierdzają to nasze kursantki, a ich opinie mówią same za siebie!

Krok 4: Zbuduj markę osobistą i obecność w Internecie

Chociaż utworzenie strony internetowej nie jest konieczne, pomoże Ci to w promowaniu Twoich usług. Powinnaś przynajmniej utworzyć konta w mediach społecznościowych dla swojej usługi. Pozwoli Ci to stworzyć portfolio i markę osobistą, która będzie odzwierciedlać Twój styl i wyczucie mody. Bo to Ty stajesz się inspiracją dla innych i w ten sposób dajesz się poznać innym, ale też przekonać do swojej usługi. Jeśli jeszcze nie śledzisz naszego fanpage, to koniecznie zrób to teraz.

Krok 5: Promuj i pokazuj swoje usługi

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie nowych klientów są polecenia ustne. Uczestnictwo w pokazach mody, nawiązywanie kontaktu z projektantami i dołączanie do grup w mediach społecznościowych, to doskonały sposób na poznanie osób o podobnych poglądach. Możesz też uczestniczyć w konferencjach dla kobiet i różnych rozwojowych wydarzeniach gdzie spotkasz ludzi poszukujących specjalistów, którzy pomogą im odmienić swoje życie jak również wizerunek zewnętrzny.

Krok 6: Bądź na bieżąco z trendami

Nic nie porusza się szybciej niż branża modowa, a Ty jako ekspert musisz pozostać na szczycie. Czytaj więc magazyny o modzie, śledź wpływowe osoby, bierz udział w wydarzeniach i regularnie zbieraj informacje. Dzięki temu będziesz mogła udzielić odpowiednich porad i wybrać odpowiednie pozycje dla swoich klientów. To podstawa w Twojej pracy personal shopper, jako osobista stylistka czy stylistka mody. Nasza szkoła stylistek to potwierdza.

Krok 7: Zapewnij klientom przyjemne doświadczenie

Rozwijanie silnych umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych pomoże Ci zrozumieć, czego chcą Twoi klienci. Po kilku miesiącach współpracy powinnaś być w stanie wybrać przedmiot, który mu się spodoba w 9 na 10 przypadkach. A jeśli coś im się nie spodoba, wyciągnij wnioski z tego doświadczenia i rób notatki. Jeśli Twój klient chce, abyś poszła z nim na zakupy, dołóż wszelkich starań przygotowując trasę, zatrzymując się na jedzenie i sprawdzając najgorętsze produkty miesiąca.

Przeczytaj również: Kariera w modzie: jakie możliwości ma osobista stylistka – zdradza nasza szkoła stylistek

Na co powinnaś zwrócić uwagę wybierając szkolenie?

Nasze szkolenia prowadzi Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach z międzynarodowym dyplomem szkoły w Wielkiej Brytanii. To stylistka w połączeniu z trenerem osobistym, coachem, która nie tylko doradza w kwestii stylu, ale pracuje również nad pewnością siebie. Od wielu lat pracuje jako Style Coach, ubrała już setki kobiet, pisze książki i nadal rozwija swoją pierwszą firmę. Możesz zobaczyć jej szerokie działania w sieci jak również zapoznać się z jej wystąpieniami medialnymi. Jej doświadczenie jest ogromne, a podczas naszych szkoleń dzieli się nie tylko sposobami na sukces, ale też szczerze mówi o porażkach, abyś Ty mogła ich uniknąć.

Nasza szkoła stylistek powstała więc na bazie ogromnego doświadczenia, ale jest też dowodem na to, że sukces można osiągnąć zaczynają od zera. Bo Justyna, to kobieta, która po wielu latach pracy w korporacji postanowiła zacząć swoją pracę marzeń jako osobista stylistka zmieniając kompletnie branżę pracy i zaczynając od dwudniowego szkolenia.

Dziś to ona prowadzi najlepsze szkolenia w całej Polsce z których w wersji online korzystają kobiety, Polki na całym świecie. Jest pierwszą w Polsce licencjonowaną Style Coach, której zaufały nie tylko setki kobiet, które pod jej okiem zmieniły wizerunek, ale też stworzyła szkołę dla stylistek uznawaną i znaną w całej Europie.

Przeczytaj również: Jak otworzyć butik z ubraniami – nasza szkoła stylistek przygotowała kompletny przewodnik

Jak więc wygląda nasze szkolenie dla osobistej stylistki i dlaczego warto postawić na naszą szkołę dla stylistek?

Nasza szkoła stylistek powstała z prawdziwej pasji i miłości dla tego zawodu. Ale nie tylko dlatego. Stworzyliśmy ją dlatego, bo chcemy dmuchać w skrzydła innych kobiet, które uwierzyły, że mogą żyć po swojemu i robić to, co kochają.

Pragniemy zarażać pasją, miłością i wiarą w to, że każdy z nas zasługuje na życie o jakim marzy. Na życie piękne, wartościowe i pełne radości.

Dlatego podczas naszych szkoleń nie tylko uczymy zawodu personal shopper, ale też łączymy ten zawód z psychologią pozytywną, która pomaga uwierzyć w to, że możemy odnieść sukces. Nasze szkolenie trwa dwa dni i jest stworzone dla każdej osoby bez względu na to, czy dopiero zaczyna, czy być może posiada już doświadczenie.

Pierwszego dnia spotykamy się w pięknym miejscu w samym sercu Warszawy, po to, aby nauczyć się teorii, poznać tajniki tego zawodu, nauczyć się sylwetek, typów kolorystycznych, mowy ciała, typów klientów i możliwości jakie daje ten zawód. Drugiego dnia natomiast spotykamy się w centrum handlowym i teorię zamieniamy w praktykę. Stylizujemy, wybieramy i szukamy odpowiednich stylizacji dla klientów, którzy z nami pracują podczas tego niezwykłego dnia. Certyfikat otrzymuje każdy, który przeszedł przez to szkolenie, a na koniec czeka na grupę szkoleniową niespodzianka.

Przeczytaj również: 10 najlepszych pomysłów na biznes odzieżowy, które pomogą Ci rozpocząć Twoją przedsiębiorczą podróż – szkoła stylistek to nie jedyna opcja

Na koniec możemy tylko dodać, że doskonale wiemy, co to znaczy robić to, co się kocha. I życzymy tego wszystkim, bo to zmienia nie tylko jeden dzień, ale całe życie!

Zespół New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek