A co jeśli Twojemu partnerowi nie podoba się Twój styl? Nasza szkoła stylistek podpowiada

szkoła stylistek

-Czas czytania: 5 minut-

Wyobraź sobie, że jesteś w przymierzalni. Robisz zdjęcie, aby wysłać je swojej drugiej połówce. Jesteś zakochana czujesz się świetnie, a w myślach jesteś już przy kasie, wyciągasz kartę, aby za tę rzecz zapłacić. Sprawdzasz wiadomości i serce na chwilę Ci się zatrzymuje. Stajesz przed dylematem: czy nadal chcesz kupić tę rzecz za którą już szłaś zapłacić, czy też Twoja opinia uległa zmianie i odchodzisz z pustymi rękami?

Psychologia mody wyjaśnia, że ubrania, które nosimy mają prawdziwe znaczenie; czy jesteśmy tego świadomi, czy też nie. Jest to narzędzie do wyrażania siebie, ale kiedy opinie ukochanego partnera różnią się od naszych na temat tego, co chcemy nosić, czy zmienimy ubranie, aby mu się podobać? Nawet jeśli oznacza to odłożenie na bok naszego własnego stylu i wyborów modowych?

Spis treści:

Ślubujesz wierność – tylko komu?

Czy zatracając się dla kogoś, porzucamy siebie?

Kiedy warto powiedzieć „nie”?

Czy umiemy kochać za to, kim naprawdę jesteśmy?

Jaką radę miałaby dla nas osobista stylistka?

Czy styl jest więc nierozłączną częścią nas?

A co jeśli Twojemu partnerowi nie podoba się Twój styl?

Jaki więc nasuwa się wniosek?

Ślubujesz wierność – tylko komu?

Moda i wybór ubrań jakich dokonujemy, pozwalają nam wyrazić siebie i zobaczyć siebie takimi, jakimi chcemy być widziani. Psychologia stojąca za modą komunikuje wierność danej grupie społecznej, za którą chcemy podążać. A jeśli to się udaje, to może prowadzić do zwiększonego poczucia przynależności i szacunku. To zjawisko podnosi poczucie własnej wartości i pewność siebie, a także w niektórych przypadkach odzwierciedla wartości kulturowe i tradycję; które posiadają ogromną moc.

Przeczytaj również: Gdyby ubrania mogły mówić… to co mówiłyby o Tobie?

Czy zatracając się dla kogoś, porzucamy siebie?

Badania wykazały, że gdy partnerzy wyrażają niechęć i brak aprobaty np. do stroju ukochanej, to niszczy to pewność siebie i destabilizuje związek. Być może na wczesnych etapach randkowania, kiedy to pierwsze wrażenie jest ważne i kluczowe robimy wszystko, co w naszej mocy, aby spodobać się wybranej osobie i zastanawiamy się nad każdym strojem. Ale w miarę upływu czasu każdy czuje się bardziej komfortowo w związku, partnerzy mają większą swobodę i zaczynają bardziej słuchać siebie oraz stają się wobec siebie szczerzy. Partner, który do tej pory nic nie mówił, albo zachwycał się wszystkim, zaczyna wyrażać swoją opinię i niechęć do stylu wybranki.

Rodzi się więc pytanie: czy powinniśmy zmieniać sposób ubierania się, aby dopasować go do gustu naszego partnera, chcąc być dla niego atrakcyjną? Nawet jeśli oznacza to pójście wbrew własnym modowym potrzebom i stylowi?

Kiedy warto powiedzieć „nie”?

Badania sugerują, że ubrania mają wpływ na nasze samopoczucie. Coraz częściej czujemy chęć i odwagę ubierania się zgodnie z naszymi upodobaniami, aby odzwierciedlić nasz nastrój, naszą kulturę i nas samych. Dlaczego więc mamy porzucać siebie dla kogoś? Jeśli ta para butów dodaje lekkości Twojemu krokowi lub sukienka w kwiaty sprawia, że czujesz się odważniej lub wygodnie w tych luźnych, workowatych dresach lub zwyczajnie czarująco w czarnej sukience – to noś ją! To, co myśli Twój partner jest jego zmartwieniem.

Przeczytaj również: Jak wyglądać i czuć się atrakcyjniej każdego dnia?

Czy umiemy kochać za to, kim naprawdę jesteśmy?

Wszyscy chcemy być postrzegani jako atrakcyjni w oczach osoby z którą się spotykamy, a także w oczach ludzi wokół nas. To normalne pragnienie i chęć czucia się po prostu dobrze. Z drugiej strony badania wykazały również, że jeśli partner czuje się niekomfortowo, może to mieć wpływ na przyszłość związku. Negatywne przekonanie do decyzji podejmowanych przez tę drugą osobę, która poprzez wyrażanie siebie próbuje uzyskać poczucie kontroli, obciąża relacje i rodzi tarcia. Prowadzi to do jednego z dwóch rezultatów: osoba stojąca w przymierzalni zmienia to, kim ma być, aby dopasować się do tego, kim chce jej partner, aby była lub osoba podejmująca decyzję ignoruje opinię partnera – a reakcja jest poza ich kontrolą i związek może tego nie przetrwać. Niemniej jednak jeśli związek jest zdrowy, obie strony powinny się kochać bez względu na wszystko, a styl i wizerunek powinien być odrębną sprawą o której każdy decyduje sam. Nasza szkoła stylistek i każdy, kto w niej pracuje ma takie samo zdanie w tej kwestii.

Jaką radę miałaby dla nas osobista stylistka?

Kiedy odkryjemy nasz styl i zrozumiemy kim naprawdę jesteśmy, to wszystko staje się jasne. Nie potrzebujemy pytać innych o zdanie i radę. Kiedy natomiast pokochamy siebie i czujemy to niezwykłe połączenie, to strój staje się emanacją tego, co mamy wewnątrz. Rozpoznanie sylwetki i typu kolorystycznego jest kluczowe, bo od tego zaczyna się świadome poszukiwanie stylu, ale uczuć nie można oszukać. Są one drogowskazem w życiu bez względu na to, czy chodzi o modę czy inne decyzje. Dlatego warto, aby szkolenie dla stylistek przeszła każda z kobiet, która chce odkryć styl w zgodzie ze sobą.

Przeczytaj również: Życie w dobrym stylu – czyli jak się przebudzić z zimowego snu?

Czy styl jest więc nierozłączną częścią nas?

Styl kształtuje się i zmienia przez całe życie. Każda z nas przeżywała okres obezwładniającego różu przechodząc później w skrajność czyli modną i demoniczną czerń. Potem pojawiła się w naszym życiu muzyka, która często kształtowała nasz wizerunek. Odkrywanie siebie i swojej kobiecości w kolejnych latach, to również etap gdzie styl i świadomość siebie ma duże znaczenie. Nie ma wątpliwości, że wizerunek i wyrażanie siebie poprzez to jak wyglądamy, towarzyszy nam nierozłącznie przez całe życie i ważne, aby decyzje te były podejmowane w zgodzie z tym, kim na danym etapie jesteśmy. Nasza szkoła stylistek mocno na to zwraca uwagę i podkreślamy to na każdym z naszych szkoleń.

A co jeśli Twojemu partnerowi nie podoba się Twój styl?

Jeśli Twój styl jest wyrazem tego, kim jesteś, świadomym wyborem, przemyślanym zakupem, to warto go bronić. Ale zdarza się tak, że osoby, które stają na naszej drodze są naszymi nauczycielami. Jeśli Twój partner ma wiedzę, wyczucie czy też miłość do mody, a Tobie akurat tego talentu brakuje, to warto z tego skorzystać. Spróbuj, posłuchaj i zobacz czy to, co ma Ci do zaproponowania spodoba Ci się na tyle, że stwierdzisz, że to świetna okazja do tego, aby coś w sobie zmienić. Jeśli jednak nie, to nie obawiaj się podziękować i zdać się na swoje własne, dalsze poszukiwania. Być może to jeszcze nie ten moment, być może to proces, który musi trwać, ale warto czekać i szukać, bo odkrycie własnego stylu pomaga na drodze do odrywania siebie i tego kim naprawdę jesteśmy.

Jaki więc nasuwa się wniosek?

Być może znalezienie kompromisu bez utraty siebie lub swojej tożsamości jest logiczną odpowiedzią. Relacje powinny być w stanie przetrwać każdą burzę, a dyskusja o modzie może być przemyślana, ale także podjęta z przymrużeniem oka. Współpraca nad tym, co druga osoba uważa za atrakcyjne lub pochlebne, świetnie nadaje się do otwierania i budowania komunikacji, ale nie powinna szkodzić uczuciom, ani być wykorzystywana jako narzędzie kontrolne do zmiany gustów i preferencji innej osoby. Ostatecznie walka o modę nie jest odpowiedzią i nie jest tego warta, a wyrażanie siebie to wolność, którą powinien posiadać każdy człowiek. Więc po prostu bądź sobą. Nasza szkoła stylistek stoi za Tobą murem!

Zespół New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek