Życie w dobrym stylu – czyli jak się przebudzić z zimowego snu?

szkoła stylistek

-Czas czytania – 7 minut-

Teraz, gdy nadeszła wiosna, chęć do wstawania rano z łóżka wzrosła, ale nadal nie jest to łatwe, aby przebudzić się do życia. O wiele łatwiej jest wtulić się głęboko w kołdrę i zostać dłużej w łóżku, niż zacząć dzień w dobrym stylu i obudzić się do życia. Próbując ograniczyć ten zły nawyk, zebraliśmy kilka wskazówek, dzięki którym budzenie się z energią, będzie łatwiejsze do opanowania. A powrót do życia w dobrym stylu stanie się świetnym pomysłem dla nas wszystkich.

Nasza szkoła stylistek działa przez okrągły rok, ale to prawda, że wraz z przyjściem wiosny rodzą się w nas nowe pomysły i nowa chęć do życia. Chcemy Cię więc tym zarazić!

O czym przeczytasz w tym artykule:

Czy stylowe gadżety mogą pomóc nam łatwiej budzić się do życia?

Picie wody zaraz po przebudzeniu pomoże pobudzić organizm i pomoże Ci nie zasnąć. Jeśli chcesz wyglądać stylowo, to zadbaj o to, aby bidon z którego pijesz wyglądał pięknie i zachęcająco. Może być kolorowy i stylowy ale również taki, który z łatwością będziesz mogła wrzucić do torebki. To szczególnie ważne również dla każdej kobiety, która pracuje jako osobista stylistka i wiele godzin poświęca na wspólne zakupy z klientami czy na przegląd szafy. Nawadnianie w ciągu dnia jest bardzo ważne w każdej pracy ale w zawodzie stylistki szczególnie. Łatwo o tym zapomnieć biegając po sklepach w poszukiwaniu stylowych ubrań, a odwodnienie osłabia i zabiera chęć do działania. A przecież chodzi nam o zupełnie odwrotny efekt, prawda?

Przeczytaj również: Jak wyglądać i czuć się atrakcyjniej każdego dnia?

Beautamine

Czy aktywność fizyczna tworzy bardziej stylowe życie?

Możesz nie mieć czasu ani energii na pełnowymiarowe ćwiczenia każdego ranka, ale odrobina ruchu na dobry początek, to naprawdę świetny pomysł. Przeciągnij się porządnie, rozruszaj swoje ciało, przygotowując się rano do rozpoczęcia dnia, lub dodaj kilka minut joggingu nawet w miejscu do swojej porannej rutyny. Jeśli nie możesz nawet zebrać energii, aby wstać z łóżka, po prostu zmuś się do poruszania się pod kołdrą lub kilka razy napinaj i rozluźniaj mięśnie, aby wprawić swoje ciało w ruch. Jeśli trendy, styl jest dla Ciebie ważny, zadbaj o piękną, stylową pościel i relaksacyjny zapach w sypialni.

Przeczytaj również: Jeśli nosisz rozmiar XS, to nie popełniaj tych błędów!

Czy wzięcie prysznica może wpłynąć na budowanie dobrego i stylowego poranka?

Woda i zmiana temperatury pobudzą krążenie. Wybierz też żel pod prysznic z miętą lub innym orzeźwiającym zapachem, który sprawi, że staniesz się bardziej pobudzona do życia. A ponieważ styl i dbanie o detale są dla Ciebie ważne, to postaw na piękne, miękkie i stylowe ręczniki oraz szlafrok. Te drobne elementy będą pozytywnie wpływać na Twoje doznania i na początek Twojego dnia.

Shebyweeding

Czy ubranie wpływa na to, jak się czujesz?

Od kilku lat szkolimy kobiety z całej Polski. Przyjeżdżają na nasze szkolenia dla stylistek, zgłaszają się do nas marki modowe, projektantki, które chcą profesjonalnie doradzać swoim klientom. Chcą się uczyć, pogłębiać wiedzę, ale też zmienić swoje życie, zawód, lub po prostu dowiedzieć się czegoś nowego.

Prawdopodobnie jest to oczywiste dla Ciebie, że ubrania, które nosimy, mogą być wyrazem tego, jak się czujemy. Kobiety, które spotykamy dobierają strój w zależności od nastroju, w jakim się znajdują. Czujesz się gotowa na podbój świata? Wtedy pewnie zarzucisz włosy do tyłu, a na siebie wrzucisz wygodną, sportową odzież. Podekscytowana randką? Pewnie wybierzesz coś w czerwieni, wygodnego czy delikatnego. Ale to może działać też w odwrotną stronę. Czy kiedykolwiek zauważyłaś, że cały twój nastrój zmienia się w zależności od tego, jakie ubrania wyciągasz z szafy? Możesz czuć się trochę smutno, dopóki nie założysz jasnopomarańczowej bluzy i pary zwisających srebrnych kolczyków. Prawda?

Przeczytaj również: Jak zbudować wizerunek pełen mocy i stać się pewną siebie?

Czy istnieje związek między modą a nastrojem?

Według Justyny Krawczyk, założycielki naszej szkoły dla stylistek New Style Academy, istnieje związek między ubraniami, które nosimy, a tym, jak się czujemy. Jednak często dzieje się to tak subtelnie, że czasami można to przeoczyć.

Wiemy, że nasz nastrój może wpływać na nasze wybory modowe na dany dzień, ponieważ często ubieramy się w sposób pasujący do naszego nastroju — mówi Justyna. Nasze dbanie o siebie lub drobne nawyki, takie jak ubieranie się lub nakładanie makijażu, są zwykle jedną z pierwszych rzeczy, które odpadają, gdy czujemy się zestresowane lub przygnębione. Ale to działa w obie strony. Nasza założycielka szkoły dla stylistek mówi, że wybory, których dokonujemy w odniesieniu do naszej garderoby i strojów, mogą mieć realny wpływ na nasz stan emocjonalny. Co więcej! Udowodniono, że poprawiając swój wizerunek, możesz poprawić swoją sytuację finansową.

Jak więc mój ubiór może wpływać na nasz stan psychiczny?

Moda może być tak różnorodna jak nasze osobowości, więc sposób, w jaki wpływa na nasz nastrój, może być równie skomplikowany. Ale często sprowadza się to do trzech głównych rzeczy: koloru, materiałów i stylu. Wpływ koloru na nasz stan psychiczny jest dobrze udokumentowany. Kolory mogą wywoływać różne emocje. Mogą sprawić, że będziemy bardziej radośni, czujni, niespokojni lub zrelaksowani, więc warto pamiętać o tym, że kolor naszych ubrań ma również wpływ na to, jak się czujemy. Różne kolory mogą mieć różny wpływ na mózg. Na przykład kolor czerwony jest zwykle najbardziej stymulującym kolorem i udowodniono, że poprawia wydajność w zadaniach zorientowanych na szczegóły.

Przeczytaj również: 10 najlepszych porad dla kobiety na temat stylu.

Czy jakość, materiał, jest ważny w przebudzeniu do lepszego i stylowego życia?

Ważny jest również materiał naszej odzieży. Może się to wydawać oczywiste, ale jeśli masz na sobie miękkie, wygodne ubrania, o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że będziesz w pozytywnym nastroju. Chociaż styl jest unikalny dla każdej osoby, określony wygląd może wpływać na to, jak postrzegamy siebie i innych. Badania pokazują, że ludzie, którzy mają na sobie fartuch lekarski, lepiej radzą sobie z zadaniami związanymi z uwagą; ludzie, którzy noszą garnitury, zwykle czują się potężniejsi i są lepszymi negocjatorami; a kiedy ktoś nosi strój sportowy, jest bardziej skłonny do ćwiczeń do relaksu i aktywności.

Jaki wpływ może mieć moda na nasze codzienne życie?

Wszystko, co wpływa na nasz nastrój, może być potężnym narzędziem. Ponieważ to, co kupujemy, a potem nosimy, może wpływać na to, jak myślimy i zachowujemy się… nasz strój na dzień może mieć duży wpływ na to, jak dobrze się koncentrujemy, komunikujemy, występujemy lub wchodzimy w interakcje z innymi. Oznacza to, że moda może potencjalnie wpływać na nasze życie osobiste i zawodowe. Pomyśl o tym – jeśli ubierasz się w sposób, który zwiększa koncentrację i motywację, możesz osiągnąć lepsze wyniki w pracy. Podobnie noszenie ubrań, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwa lub zrelaksowana w weekendy, może skutkować bardziej pozytywnymi interakcjami z przyjaciółmi i rodziną.

Przeczytaj również: Jak moda i styl mogą zmienić (nie tylko) Twoje życie.

Czy uśmiech i serdeczność może mieć wpływ na styl i na życie?

Mówi się, że uśmiech to najpiękniejsza stylizacja każdej kobiety. To znaczy my tak mówimy i wiemy jakie to ma ogromne znaczenie. Jeśli czujemy się spełniona i szczęśliwe, to nasze piękno widać na zewnątrz. I wcale nie jedynie dzięki naszym ubraniom, ale przede wszystkim dzięki naszemu wewnętrznemu blaskowi. To jest widoczne i udziela się innym, więc na pewno ma ogromny wpływ na budowanie lepszego życia. A w definicji dobrego stylu od dziś mieści się też to jaki mamy stosunek do życia, do siebie oraz do innych ludzi.

Co jeszcze może mieć wpływ na nasze piękne, wartościowe i stylowe życie?

Nasze nawyki, picie wody, zdrowe jedzenie, dbanie o detale, otaczanie się pięknem, , szafa pełna pięknych stylizacji, wybieranie ubrań, które kochamy, to tylko jedne z niewielu czynników, które mają wpływ na kreowanie dobrego i stylowego życia. Słuchanie siebie, bycie dobrym człowiekiem, robienie tego, co kochamy oraz branie odpowiedzialności za nasze życie, to kolejne elementy na liście potrzeb do kreowania życia o jakim marzymy.

A jeśli marzysz o stylowym zawodzie i pracy z pasją, to zapraszamy Cię na nasze szkolenie stacjonarne – indywidualne, lub też online, dostępne od ręki.

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek